Alonso se ze sedmého místa raduje, zároveň upozorňuje, že za kvalifikaci se body nerozdávají

Alonso se ze sedmého místa raduje, zároveň upozorňuje, že za kvalifikaci se body nerozdávají

Fernando Alonso si po pátku řádně spravil chuť, když zajel na poměry svého vozu senzační čas, kterým si zajistil start ze sedmého místa, zatímco jeho týmový kolega, bezesporu velký talent, Stoffel Vandorne bude startovat až ze samotného chvostu.

Pro Španěla začal víkend na domácí půdě katastrofálně, což je aktuálně pro stáj McLaren-Honda bohužel běžný scénář. První trénink strávil prakticky celý v boxech, protože jak už je u pohonných jednotek z Japonska zvykem, tak ani tentokrát tomu nebylo jinak a motor jednoduše vypověděl službu. Alonso si svůj vztek následně vybil na tenisovém kurtu. Zdá se, že mu to velmi prospělo, byť mu ještě ve druhém tréninku patřilo v konečné výsledkové listině poslední místo.

Jenže v sobotu se vše obrátilo o 180 stupňů, tedy alespoň u španělského závodníka. V posledních tréninkových jízdách skončil desátý a kvalifikace probíhala nad očekávání perfektně. Svůj McLaren dostal až do posledního segmentu, ve kterém vyždímal z MCL32 poháněným nespolehlivým a výkonem postrádajícím agregátem Hondy maximum a zaznamenal skvělé kolo v hodnotě 1:21.048, čímž si zajistil start ze sedmého místa.

Po opravdu dlouhé době z Alonsa opět čišelo po kvalifikaci čiré nadšení. „Byla to skvělá kvalifikace a sedmé místo je velmi dobré. Probíhalo to lépe, než jsme si představovali. Auto mi poskytlo potřebnou důvěru k tomu, abych na to mohl celou dobu tlačit a čerpat jeho potenciál,“ libuje si Alonso.

Na zítřejší start se samozřejmě těší, protože se konečně postaví mezi konkurenci McLarenu hodnou: „Zítra budu stát na startovním roštu mezi auty, proti kterým bychom měli bojovat, a myslím si, že to bude velmi dobrý pocit,“ nemůže se dočkat pětatřicetiletý rodák z Ovieda startu z první desítky. Španělovu motivaci zvyšuje také fakt, že pojede na domácí půdě.

V jiných závodních sériích, jako je například Formule E, získávají jezdci body také za kvalifikaci, ale v královně motorismu se skze ní určuje jen startovní pozice.

„Závod je teprve zítra a až tam se udělují body. Za dobrou kvalifikaci se body nedávají,“ upozorňuje Alonso, přesto jej ale jeho bojovnost neopouští: „Potřebujeme dobrý start a také dobrou strategii, abych mohl tuto dobrou startovní pozici proměnit v dobrý výsledek. Dáme do toho samozřejmě všechno. Je to trať, na které se dá předjíždět, proto se pochopitelně zkusíme dostat dopředu.“

Sdílejte na:
Zavřít