Alonso schvaluje změny v pravidlech

Alonso schvaluje změny v pravidlech

Od příštího ročníku se ve Formuli 1 dočkáme pohyblivých křídel, ale také návratu systému KERS, což jsou podle španělského pilota hlavní důvodu, které Ferrari pomohou dohnat Red Bull.

Dvojnásobný šampión Formule 1 hodnotí změny v pravidlech pro příští ročník Formule 1 kladně. Španělský pilot se totiž domnívá, že závody budou nejen atraktivnější, ale díky pohyblivým křídlům a návratu systému KERS by Ferrari mohlo stáhnout ztrátu na svou konkurenci.

„Před každou sezónou dochází k určitým změnám v pravidlech, aby byl sport co  nejvíce atraktivní, aby bylo více předjížděcích manévrů a Formule 1 tak nabídla bezkonkurenční show,“ míní před startem nového ročníku Fernando Alonso.

„V letošním ročníku se dočkáme dvou hlavních změn, což je návrat systému KERS a pohyblivé zadní křídlo. Obě tyto novinky mohou našemu vozu přinést velkou výhodu do příští sezóny, takže se musíme stoprocentně zaměřit na jejich správné využití, rozhodně se jedná o velmi zajímavé prvky, které budou mít ve Formuli 1 dlouhého setrvání,“ domnívá se Španěl.

Sdílejte na:
Zavřít