Alonso příští rok v Le Mans? Od McLarenu dostal zelenou!

Alonso příští rok v Le Mans? Od McLarenu dostal zelenou!

Fernando Alonso má možnost příští rok udělat další krok k zisku tzv. „Triple Crown“. Bude moci nastoupit do prestižního závodu 24 hodin Le Mans, a to za jakýkoliv tým, i když prodlouží s McLarenem.

Není tajemstvím, že španělovým snem je dosáhnout na tzv. Triple Crown, k jejímu zisku musí ke svému vítězství z Monaka z let 2006 a 2007 přidat ještě triumf v americké sérii Indycars a v legendární 24-hodinovce Le Mans.

Letos vynechal Velkou cenu Monaka, aby zkusil štěstí na oválu v Indianapolis. Byť si vedl výtečně a dokonce se pohyboval během legendární pětistovky i na předních příčkách, tak jej nakonec zradila pohonná jednotka od Hondy.

Nicméně se nepředpokládá, že by závod v úzkých monackých ulicích vynechal i příští rok. Ale účast v Le Mans není vyloučená, neboť se termín konání nekryje s žádným ze závodů Formule 1.

Očekává se, že Alonso s McLarenem prodlouží kontrakt pro nadcházející sezónu. Zak Brown, výkonný ředitel McLarenu prozradil, že tým mu nebude v žádném případě bránit v účasti v Le Mans.

„Myslím si, že je to (účast) pro McLaren příští rok v Le Mans příliš brzy,“ řekl Brown, který nedávno odhalil ambice britské značky vrátit se zpět do série závodních vozů, ovšem nejprve musejí vyřešit problémy které je doprovázejí v královně motorismu. „Máme plné ruce práce s dostáním se na trať v F1. Ale mluvili jsme o tom (Le Mans), a pokud je to něco, co by chtěl, tak za správných okolností jsme tomu otevření.“

Brown zdůraznil, že Alonso dostane od týmu zelenou jen za předpokladu, že to nijak neovlivní šance týmu v F1: „Nesmělo by to ohrozit jeho závodní program v F1.“

Alonso se v pátek večer sešel se šéfy stáje z Wokingu, aby doladili detaily nové smlouvy. Brown je přesvědčený, že se jednání ubíralo správným směrem a setrvání Alonsa je téměř jisté.

„Včera večer jsme byli na večeři. S vedením týmu je celkově spokojený, a je jedním z nejlépe placených jezdců v F1. Když si jej ponecháme, zůstane nejlépe placeným pilotem.“

Doplatí Alonso na rozchod McLarenu s Hondou snížením platu? „Ne nezbytně. Velcí kluci stojí velké peníze,“ vyvrátil Američan.

Šestatřicetiletý rodák z Ovieda si v posledních letech vydělával okolo 40 milionů dolarů, což je opravdu vysoká částka. Dokáže to tedy McLaren ufinancovat?

„Máme velmi věrné akcionáře, kteří chtějí, abychom vyhrávali závody, a to je příkaz, který nám dali. Budeme společně pracovat na řešení finančních problémů. Nakonec dojdeme k finanční dohodě, kterou potřebujeme. Eric (Boullier) má dobrý rozpočet a více utrácíme na kapitálových výdajích. Bude nadále vydělávat peníze, o které žádá, avšak nebudeme kvůli tomu kompromitovat náš závodní produkt,“ uzavřel Brown.

Sdílejte na:
Zavřít