Alonso po problémech zůstává optimistou

Alonso po problémech zůstává optimistou

Fernando Alonso měl až do dnešního dne bezproblémový testovací program, nicméně dnes se kvůli problémům s vozem musel zdržet. I tak je ale optimistický.

I přes problémy s vozem odkroužil Fernando Alonso celkem 90 kol a celkově obsadil třetí příčku. „Bylo pro nás až překvapením, jak bezproblémově zatím testovací program probíhal. Nemuseli jsme až do dnešního dne řešit žádné technické problémy,“ pochvaloval si nový monopost F150th Italia Alonso. „Až dnes jsme měli nějaké malé mechanické problémy, ale nejednalo se o nic vážného. Máme s novým monopostem najeto již hodně kilometrů, takže si to můžeme dovolit.“

Alonso také přiznal, že s novými pneumatikami Pirelli pracuje italský tým stejně jako v předchozích testech. „Naše práce na pneumatikách není v Barceloně oproti předchozím testům příliš rozdílná. Rozdíl je asi jen v tom, že na tomto okruhu dostávají více zabrat přední pneumatiky,“ řekl dále.

„Nemá cenu v současné době mluvit o konkurenceschopnosti jednotlivých týmů. Vše ukážou až prví dva nebo tři závody, po kterých bude jasné, zda-li je náš vůz dobře připraven. V současné době ale můžeme říct, že celá příprava na nový ročník probíhá zcela podle plánu,“ pokračoval dvojnásobný šampión. „Cítím, že vůz bude letos velmi silný a opět budeme bojovat o první příčky,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít