Alonso: Nové Ferrari bude konkurenceschopné

Alonso: Nové Ferrari bude konkurenceschopné

Španělský závodník řekl Autosportu, že naprosto podporuje radikální řešení designu nového vozu Ferrari, které by tým mělo opět vrátit mezi kandidáty na zisk mistrovského titulu.

Nový monopost stáje Ferrari pro rok 2012 přišel hned s několika novinkami v konstrukci vozu. Mezi hlavní patří zejména nové řešení nosu vozu, na kterém je nyní prazvláštní schůdek. Dále také zavěšení přední nápravy a další významné aerodynamické změny.

Španělský závodník Fernando Alonso médiím řekl, že je nadšený neobvyklým designem vozu, který se mu líbil již od samého počátku a věří, že týmu pomůže ke konkurenceschopnosti v letošním roce. „Se vzhledem nového vozu jsem byl spokojen již od samotného začátku, je to něco nového a velmi zajímavého,“ řekl.

„Líbí se mi inovace, se kterou Ferrari do letošní sezony hodlá vstoupit. Pokud Vás vůz překvapí hned od začátku, vždy je to pozitivní,“ řekl dále Alonso, mistr světa z let 2005 a 2006. „Vůz má kreativní tvar a navíc může být opravdu průkopníkem pro letošní sezonu, rozhodně to bude konkurenceschopný vůz.“

Sdílejte na:
Zavřít