Alonso: Neodepisujme McLaren

Alonso: Neodepisujme McLaren

Ačkoli se stáji McLaren v předsezónních testech nedařilo podle představ, Španěl Fernando Alonso zastává názor, že stříbrné šípy ještě nelze odepsat z letošního ročníku.

Stáj McLaren ještě před začátkem nové sezóny jedno prvenství získala. Svůj nový monopost MP4-26 totiž tento tým představil vůbec nejoriginálnějším způsobem, když byla do centra Berlína dopravena kostra vozu, na kterou byly následně umístěny další součástky. S výkonností letošního vozu je to ovšem o poznání horší, protože jindy konkurenceschopný McLaren zatím nepředvádí výsledky, na které mohou být fanoušci tohoto britského týmu pyšní.

Fernando Alonso, pilot stáje Ferrari, ovšem tvrdí, že v současné fázi nemůžeme tento tým odepsat a Španěl také potvrdil očekávání, že McLaren letos bude opět bojovat na nejvyšších příčkách. „Rozhodně jsou lepší, než se na první pohled zdá z výsledků testovacích jízd,“ řekl Alonso pro britský Autosport.

„Předsezónní přípravy dávají jednotlivým týmům možnost otestovat nové součástky a pneumatiky, ale nikdy z nich nemůžete jasně přečíst, jak na tom který tým bude na začátku nového ročníku,“ řekl Španěl dále. „Nemůžeme očekávat, že McLaren bude bojovat na konci první desítky, rozhodně bude blízko pódiovým umístěním. Až první závodní víkend nového ročníku nám ukáže, jak na tom jednotlivé týmy jsou,“ dodal závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít