Alonso: Nemáme co ztratit, ale budeme bojovat

Alonso: Nemáme co ztratit, ale budeme bojovat

Španělský závodník ví, že po Velké ceně Německa se letošní sezóna vozů Formule 1 přehoupne do své druhé poloviny, pilot stáje Ferrari doufá v zisk dalších vítězství.

Minulou Grand Prix získal v britském Silverstone své první vítězství nejen pro sebe, ale také pro celý tým Ferrari. Nyní se Fernando Alonso soustředí na nadcházející závody, ve kterých chce nasbírat další úspěchy. Jeden triumf za celou sezónu je pro tak velký tým za celou sezónu hodně málo, navíc se blíží přelom sezóny a tlak bude stále větší. „Počet bodů, které v současné době ztrácíme, je opravdu vysoký a bude již velmi těžké promluvit do bojů o mistrovský titul,“ řekl španělský pilot.

„Red Bull se v letošním ročníku zdá být neporazitelný, blíží se do fáze, kdy se bude rozhodovat o mistrovském titulu, takže uvidíme, zda-li se vyvarují chybám a titul získají, nebo bude jejich cesta za dalšími úspěchy ještě trnitá, zvrat v boji o první příčky se ale již nedá očekávat,“ řekl dále.

Stáj Ferrari zaznamenává v posledních týdnech oproti startu do sezóny velký vzestup, vyvrcholením toho všeho bylo parádní představení Fernanda Alonsa na okruhu Silverstone při Velké ceně Velké Británie, kde si i díky chybě stáje Red Bull v boxech připsal první vítězství. Španěl byl ale ve skvělé formě a možná by triumf získal i bez chyby svého konkurenta. 

„Druhá polovina letošní sezóny bude rozhodně velmi napínavá, pod tlakem jsou jednoznačně konkurenti, zejména Red Bull, protože ten v současné době potřebuje dojíždět co nejvýše a získávat co nejvíce bodů, takže si nemůže dovolit tolik riskovat a bude volit spíše opatrný styl. My jsme ukázkou přesného opaku, protože ztrácíme velké množství bodů, můžeme si dovolit více zariskovat a ještě se dostat do hry o mistrovské tituly, pravděpodobnost je tady ale značně menší,“ prozradil pilot.

Sdílejte na:
Zavřít