Alonso: Některé části jsou překvapivě dobré

Alonso: Některé části jsou překvapivě dobré

Fernando Alonso, ambasador týmu McLaren, uvedl, že některé části letošního vozu jsou „překvapivě dobré“. I přesto uznal, že je ještě hodně věcí, na kterých se musí zapracovat.

Fernando Alonso se připojil k týmu z Wokingu během předsezónních testů v Barceloně. Sledoval, jak velký pokrok udělal tým na voze, se kterým McLaren absolvuje nadcházející sezónu.

Ačkoliv Alonso vůz neřídil, poslouchal informace od inženýrů a analyzoval získaná data.

„Myslím, že se toho hodně učíme,“ uvedl Alonso.

„Byl jsem v kontaktu s týmem, věděl jsem o všech rozpravách s inženýry i o všech malých problémech, které jsme našli. Myslím, že jsme si ucelili obrázek o autu. Je tady ale pár míst, které se ještě musí prozkoumat a upravit, aby se zvýšila výkonnost.“

„Některé další jsou překvapivě dobré, takže jsem spokojený s výsledkem a myslím, že to byly pozitivní dva týdny.“

„Zatím to není dokonalé, ale myslím, že putujeme správným směrem,“ dodal.

Součástí Alonsovy role v týmu bude i testování letošního vozu, aby pomohl týmu s vývojem. Do kokpitu by měl usednout v pozdější fázi sezóny.

I přesto, že v nejbližších měsících pravděpodobně neusedne za volant, myslí si, že jeho zpětná vazba může být užitkem jak pro tým, tak pro jezdce.

„Myslím, že letošní vůz začal vznikat loni v červnu, kdy jsme si uvědomili naše problémy, naší slabinu a naší filozofii, které byly špatně s loňským vozem. Tehdy jsme začali diskutovat, jednat a pracovat na simulátoru ohledně letošního vozu.“

Sdílejte na:
Zavřít