Alonso kritizuje systém trestů a volá po změně

Alonso kritizuje systém trestů a volá po změně

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso kritizuje dnešní systém trestů, který nebezpečnou jízdu postihuje pouze body namísto opravdových trestů.

Systém trestných bodů byl poprvé do formule 1 zaveden v roce 2014. Nikdo zatím nedosáhl na dvanáct bodů, za které by dostal zákaz závodění, ale Kevin Magnussen je nebezpečně blízko.

To se nelíbí Fernandu Alonsovi. Ten vzpomíná, že dříve byli jezdci opravdu penalizováni za své činy. Navíc dnes podle něho hrozí tresty téměř za vše a vadí mu, jak jsou piloti kontrolovaní.

Myslím, že to, co jsem řekl je, že chceme zabránit nebezpečným pilotům, aby každý druhý nebo třetí víkend dostali trest a ohrožovali lidi. V minulosti, myslím, že to bylo v době, kdy měl Romain Grosjean nehodu s Lewisem ve Spa, do které jsme byli já i Lewis zapleteni, za to byl tehdy zákaz závodění v Monze,“ vzpomíná Alonso na nehodu z roku 2012.

Teď máme nejvíce pravidel, co jsme kdy měli. Nesmíte předjíždět v boxové uličce, nemůžete jet rychle v boxové uličce, nemůžete jet pomalu na trati, nemůžete v podstatě nic,“ kritizuje pravidla Španěl. „Je to asi přeregulované a my jezdci to vidíme, nebo jsme občas frustrovaní. Týmy také. Ale musíme spolu najít řešení, nemůžeme na to nechat FIA samotnou.“

„Musíme navrhnout něco, co bude lepší než současná pravidla. A to je něco, co musíme udělat všichni společně.“

Jeho názor sdíli i Max Verstapen. „Podívejte se na pravidla před deseti, patnácti lety, a na ta dnešní, jenom se rozrůstají. V tomhle světě teď očividně žijeme,“ postěžoval si.

Sdílejte na:
Zavřít