Alonso je nadšený ze startu z jedenáctého místa

Alonso je nadšený ze startu z jedenáctého místa

Fernando Alonso se včera kvalifikoval na jedenáctém místě. S výsledkem je spokojený, i když připouští, že není dobré se radovat, když se člověk nedostane do třetí části kvalifikace.

V pátek se nechal Španěl slyšet, že by bylo ideální, kdyby startoval z jedenácté příčky, protože na boj se špičkou není McLaren dost konkurenceschopný.

„Není moc hezké radovat se, že jsem jedenáctý. Ale v situaci, ve které jsme, si myslím, že je to nejlepší pozice pro start, jsme na čisté straně. Bylo potřeba trochu štěstí a chirurgické práce při snaze dostat se na jedenácté místo,“ vysvětluje Alonso, jenž po druhé části kvalifikace do vysílačky zakřičel „Jo, fantastické!“.

Důvod, proč je Alonso za jedenácté místo rád, je prostý: jelikož se kvalifikoval mimo nejlepší desítku, tak si bude moci libovolně vybrat sadu pneumatik, na které odstartuje. Kdyby použil ve druhé části nejměkčí specifikaci, tak by se sice dostal do top 10, ale musel by poté na této specifikaci startovat. Tomu se samozřejmě chtěl vyhnout, protože super-měkké pneumatiky mají vysokou degradaci.

„Myslím si, že ano,“ reagoval na otázku, zda odstartuje na softech, ale volba zůstává stále otevřená díky zlepšujícím se podmínkám na trati. „Super-měkké během tréninků hodně degradovaly, takže by bylo velmi riskantní na nich startovat. Ale trať se zlepšuje a s pneumatikami si rozumím lépe. Uvidíme.“

Sdílejte na:
Zavřít