Albon už byl také vyhozen od Red Bullu

Albon už byl také vyhozen od Red Bullu

Thajský závodník v roce 2012 přišel o místo v juniorském programu rakouské značky, v němž stačil strávit pouze jediný rok.

Alexander Albon už také ví, jaké to je být vyhozen od Red Bullu, přestože jej na konci týdne teprve čeká jeho první start v hlavním týmu rakouské značky. Thajský závodník od Velké ceny Belgie nahradí Pierra Gaslyho, jenž po neuspokojivých výkonech putuje zpátky k Toro Rosso.

Albon měl podporu Red Bullu již v roce 2011, kdy skončil celkově druhý v motokárových šampionátech WSK Euro Series a CIK-FIA World Championship za současným lídrem Formule 2 Nyckem de Vriesem. Následně absolvoval jednu sezónu v dvoulitrové Formuli Renault v barvách Red Bullu, na konci roku byl však pro neuspokojivé výkony z programu vyřazen.

f1_red_bull_juniors_2012

O to překvapivější tedy pro Albona bylo, že si jej pro letošní rok nejprve k Toro Rosso a nyní přímo do Red Bullu znovu vybral Dr. Helmut Marko, jenž byl před sedmi lety u rozhodnutí o jeho vyhazovu. Thajský pilot však na tuto nepříjemnou zkušenost vzpomíná v dobrém.

Na otázku, zda si z minulosti nese nepříjemné pocity, Albon odpověděl: „Tehdy jsem nejezdil moc dobře a nebyl důvod, aby si mě ponechali, takže ne, nic takového není.

Je hezké, že jsem pro spoustu lidí překvapením. Svým způsobem bych si vlastně přál, aby to nebylo překvapení! Ale je hezké, že jsou lidé spokojení s tím, jak to jde.“

Sdílejte na:
Zavřít