Albon: Nejhorší jezdec soboty se stal nejlepším nedělním

Albon: Nejhorší jezdec soboty se stal nejlepším nedělním

Thajský závodník se v Číně po sobotní havárii probojoval z boxové uličky na body, vysloužil si proto od diváků ocenění Pilot dne.

Alexander Albon zavtipkoval na vlastní adresu, když se nechal slyšet, že nejhorší sobotní jezdec se stal nejlepším nedělním.

Thajský závodník tvrdě boural v závěrečném volném tréninku na GP Číny, nemohl se tak zúčastnit kvalifikace a do závodu startoval poslední. Postupně se však probojoval polem na desáté místo a získal tak cenný bod. Diváci jej navíc v tradiční závodní anketě prohlásili za Pilota dne.

Sám Albon o tomto ocenění zprvu ani nevěděl. Na dotaz, kdo mu sdělil, že ocenění získal, odpověděl: „Můj trenér. Já mu na to řekl, ‚OK‘.

Upřímně, když jste v autě, netušíte, co se děje. Prostě jsem jezdil dokola. Řekli mi, že jsem desátý, ‚Grosjean na 11. místě se k tobě přibližuje, musíš ho ubránit‘.

Nepřipadalo mi to jako nějaká zázračná jízda (polem vpřed). OK, startoval jsem poslední, ale nebyl to žádný šílený závod.

No, jsem rád za to, že jsem jezdcem dne. V sobotu jsem byl možná nejhorším jezdcem dne, takže je hezké být schopen to v neděli otočit.“

Sdílejte na:
Zavřít