Albon: Místo v týmu schopném vyhrávat je skvělá šance

Albon: Místo v týmu schopném vyhrávat je skvělá šance

Alexander Albon řekl, že „dostal skvělou příležitost“, kterou je přestup v polovině sezóny do týmu, který je schopen vyhrávat závody.

Tento víkend odjede Albon první závod za Red Bull poté, co byl najednou povýšen z Toro Rosso, aby nahradil Pierra Gaslyho. Jeho týmový kolega Max Verstappen dokázal vyhrát dva z posledních čtyř závodů.

„Moc jezdců nedostane tak brzo v kariéře ve Formuli 1 auto, které dokáže vyhrávat závody, takže je to skvělá příležitost.

Je to velký krok, velký rozdíl a továrnu mám blíže od domu, což se hodí,“ dodal Albon.

Albon, který si v pouhých dvanácti závodech dojel pro nejlepší 6. místo, řekl, že se pořád jako jezdec Formule 1 zlepšuje.

„Víme, čeho je vůz schopen a viděli jsme, co s ním letos dokázal Max. Chci vidět, jaké to je ve srovnání s tím, na co jsem zvyklý, ale zároveň vím, že tento víkend bude můj první čas v autě, pořád se učím a zlepšuji jako jezdec a více toho určitě ještě přijde.

Vím, že jedním z hlavních rozdílů je ruch a pozornost ohledně přestupu, ale zůstávám nohama na zemi. Soustředím se pouze na práci, kterou mám odvést ve Spa, budu hodně poslouchat a pozorovat.“

Sdílejte na:
Zavřít