Albon je s vozem Toro Rosso spokojen

Albon je s vozem Toro Rosso spokojen

Pilot Toro Rosso Alexander Albon tvrdí, že mu vůz STR14 nepřichystal během předsezonních testů žádné nepříjemné překvapení a s jeho chováním je spokojen.

Alexander Albon bude v letošní sezoně Formule 1 společně s Georgem Russellem a Lando Norrisem jedním z trojice nováčků startovního pole. Thajec narozený ve Velké Británii bude hájit barvy stáje Toro Rosso, kde doplní navrátivšího se Daniila Kvjata. Pro Motorsport.com třetí muž loňského ročníku Formule 2 uvedl, že během předsezonních testů v Barceloně mu vůz STR14 nepřichystal žádné nepříjemné překvapení a s jeho chováním tak u něj panovala spokojenost.

„S naším vozem jsme prostě spokojení, žádná nepříjemná překvapení. Ve vysokých, nízkých i středních rychlostech je vůz víceméně konzistentní. Nepotkala nás žádná nepříjemná překvapení, tudíž je důvěra (ve vůz) opravdu dobrá. Není žádná oblast, na kterou bychom se potřebovali speciálně zaměřit. Potřebujeme ale vůz vyladit,“ zhodnotil Albon letošní vůz juniorky Red Bullu.

Během předsezonních testů, před kterými měl 22letý závodník zkušenost s vozem Formule 1 pouze z filmovacího dne, odkroužil Albon celkem 489 kol a stal se tak šestým nejpilnějším jezdcem. Stejnou příčku pak obsadil také ve statistice nejrychlejších časů, když v tomto směru pokořil mimo jiné i svého týmového kolegu. Jediné potíže potkaly Thajce v úvodu svého premiérového dne v akci, když se krátce po výjezdu na trať roztočil.

 

„Bylo to prostě stabilní. Abych byl upřímný, pustili jsme se do toho docela v rychlém tempu. Myslím, že jsme již do prvního testovacího dne šli z dobré výchozí pozice. Od té doby jsme prostě zkoušeli různé věci a sledovali, jak fungují.“

Pilot Toro Rosso si rovněž zavtipkoval, když uvedl, že byl překvapen, jak moc musel v rámci přípravy na svůj debut za volantem monopostu Formule 1 číst.

„Spousta knih pro jezdce, nemohl jsem tomu uvěřit. Stránky týkající se volantu byly docela obsáhlé! Toto období bylo pěkné pouze při zrychlování, pouze z technického pohledu. Je za tím spousta technologie a je dobré tomu porozumět.“

Na svůj debut se thajský závodník, který kvůli angažmá v královně motorsportu musel být uvolněn z kontraktu se stájí Nissan e.dams ve Formuli E, těší.

„Stále tomu nemůžu uvěřit. Nedojde mi to, dokud tam nebudu. Není to nejlehčí okruh a trochu mi to otevře oči. Jsem však plný vzrušení.“

V historii Formule 1 bude Albon teprve druhým thajským závodníkem. Svého zástupce se navíc jihovýchodoasijská země dočká po dlouhých 65 letech. Naposledy se thajská vlajka totiž ve startovní listině velké ceny Formule 1 objevila v Grand Prix Španělska 1954, kdy první thajský pilot Formule 1 Princ Bira absolvoval v královně motorsportu svoji závodní derniéru.

Sdílejte na:
Zavřít