2. trénink – Velká cena Velké Británie

2. trénink – Velká cena Velké Británie

Živý komentář k druhému tréninku na VC Velké Británie.

Trénink začíná v 15:00

Vítejte u našeho živého komentáře k druhému tréninku na Silverstonu.

V prvním tréninku byl nejrychlejší Rosberg s Hamiltonem s Alonsem v zádech. V druhém tréninku bychom měli vidět především dlouhé stinty. Nad Silverstonem svítí sluníčko a teploty jsou ideální, o akci na trati by tedy neměla být nouze. Více informací o prvním tréninku naleznete zde. Více informací o okruhu Silverstone naleznete zde.

Začátek

1:30 – Máme zelené světlo na konci pit-lane, druhý trénink v Británii začíná.

1:29 – Na trať se zatím nikdo nevydává, ale několik vozů už se v garážích chystá na výjezd.

1:28 – Max Chilton v Marussii poháněné motorem Ferrari je prvním na trati. Ihned za ním jede Williams Bottase.

1:27 – Dalšími piloty na trati jsou Hülkenberg, Sutil, Kvyat, Kobayashi, Vergne a mnoho dalších za nimi.

1:26 – Bottas předjel Marussii a je jako první v měřeném kole. Fin v minulém závodě v Rakousku získal své první pódium v kariéře, ale neočekává se, že by o pódium mohl bojovat i zde na Silverstone, jelikož je to od Red Bull Ringu velmi odlišná trať. Navíc se Bottas neúčastnil prvního tréninku, neboť v jeho voze jela Susie Wolffová, které však selhalo olejové potrubí.

1:25 – První Bottasův čas je 1:39.032.

1:24 – Rychlejší než Fin ve Williamsu je Kvyat, který je přibližně o sekundu rychlejší. Nyní ale přes cílovou čáru přejíždí Vergne a je ještě rychlejší.

1:23 – Nyní cílem projel Button a je ještě o desetinu rychlejší než Vergne. Button musí zlepšit své výsledky, aby si udržel sedačku v McLarenu, jak potvrdil i samotný tým. Jeho týmový kolega Magnussen už má letos v kapse pódium. Momentálně je Dán čtvrtý.

1:22 – Sebastian Vettel má problém s brzdou na pravém předním kole a několik mechaniků na ní nyní velmi rychle pracuje. Magnussen se posouvá na třetí místo.

1:21 – Kvyat zrychlil a opět Magnussena odsunul na čtvrté místo. Button mezitím zrychluje.

1:20 – Button je stále na čele s časem 1:37.414. V letmém kole je nyní Kimi Räikkönen, jede však velmi pomalu, takže spíš dělá druhé zahřívací kolo. Sergio Perez dostává zprávu, že je zbytečné teď jezdit, neboť je velký provoz na trati. Bottas najíždí do dalšího letmého kola.

1:19 – Hülkenberg dává zprávu, že jeho Force India je velmi přetáčivá. Myslí si, že by to mohla být vina větru.

1:18 – Bottas se posouvá na první místo, zajel čas o pět setin rychlejší než Button. Alonso dokončuje letmé kolo nyní.

1:17 – A Alonso jde na první místo, je o sekundu a tři desetiny rychlejší než Alonso, čas 1:36.024.

1:16 – Maldonado konečně jezdí, v prvním tréninku nezajel ani jedno kolo, nyní je na jedenáctém místě a je v dalším měřeném kole. Grosjean je sedmý.

1:15 – Na druhé místo se nyní posouvá Kevin Magnussen. Lewis Hamilton zablokoval kola do druhé zatáčky, vyjel trošku mimo trať. Hamilton zde doma musí nutně získat dobrý výsledek, aby mu Rosberg v šampionátu neutekl moc daleko.

1:14 – Jenson Button říká, že vysokorychlostní zatáčky v posledním sektoru opravdu ničí jeho pneumatiky, jezdí na tvrdé směsi, podobně jako všichni ostatní. Rosberg je nyní v rychlém kole, Hamilton taktéž.

1:14- Rosberg jde pouze na druhé místo za Alonsa se ztrátou necelých dvou desetin. Hamilton jde na třetí místo se ztrátou šesti desetin.

1:12 – Rosberg se zlepšuje a jde na první místo, ale Hamilton je ještě rychlejší a jde na první místo. Rosberg na něj ztrácí dvě desetiny a Alonso šest desetin.

1:10 – Romain Grosjean si stěžuje na velmi nestabilní chování vozu, hlavně při brzdění.

1:09 – Vettel a Ricciardo vyjíždí na trať. Na trať se chystá i Felipe Massa, jehož vůz už mechanici zvládli opravit po jeho nehodě v FP1.

1:08 – Vettel je v prvním měřeném kole.

1:07 – Vettel jde na sedmé místo za Buttona. Räikkönen po jednom pomalém letmém kole a nějaké té chvíli v garáži znovu vyjel na trať a je v druhém letmém kole.

1:06 – Při svém prvním kole se moc nezlepšil, pouze na třinácté místo.

1:05 – Ricciardo jde na čtvrté místo za Alonsa, Vettel se zlepšuje a jde za něj na páté. Vůz Ricciarda i Vettela vypadá o něco méně stabilně než v předchozích závodech, Vettel měl velký moment v zatáčkách Becketts, kdy mu ujela záď vozu.

1:04 – Kvyatovi ujela záď ve třetím sektoru v místech, kde naboural Felipe Massa v prvním tréninku. Mladý Rus však velmi dobře vůz zklidnil a vyvázl z toho bez následků.

1:02 – Bottas a Ricciardo jsou v letmých kolech.

1:01 – Ricciardo se zlepšuje a jde na druhé místo za Hamiltona. Bottas je na osmém místě. Zlepšil se Kimi Räikkönen, který se posunul na sedmé místo.

1:00 – Potenciálně špatné zprávy pro Rosberga a Ricciarda – jsou podezřelí, že předjížděli ostatní vozy po vyvěšení červených vlajek v prvním tréninku po nehodě Massy. Stewardi o případném trestu rozhodnou po druhém tréninku.

0:59 – Massa je v letmém kole. Je rychlejší než Räikkönen a jde na sedmé místo.

0:57 – Esteban Gutierrez je prvním na střední směsi pneumatik a okamžitě se posouvá na šesté místo. Ostatní zatím zůstávají na tvrdé směsi.

0:55 – Na chvilku byly vyvěšeny žluté vlajky, ale ihned opět zmizely. Mohl za to Romain Grosjean, který předvedl trošku off-roadu. Massa se mezitím zlepšil na šesté místo.

0:54 – U Red Bullu pracují na motoru ve voze Daniela Ricciarda, vypadá to, že dělají něco v oblasti turba.

0:53 – Hamilton a Rosberg vyjíždí na trať, oba na středně tvrdých pneumatikách.

0:52 – Momentální pořadí: HAM, RIC, ROS, ALO, VER, MAG, MAS, GUT, RAI, BOT, BUT, HUL, VER, PER, KVY, GRO, MAL, SUT, ERI, CHI, KOB, BIA.

0:50 – Rosberg se o hodně zlepšuje a jde na první místo, ale vzápětí ho překonává Hamilton s časem 1:34.508.

0:49 – Sergio Perez je v měřeném kole. Force India zatím nevypadá moc rychle. Hülkenberg je dvanáctý, Perez čtrnáctý.

0:48 – Perez se ale nyní posouvá na deváté místo před Räikkönena. Kvyat přezul na střední směs také a je v měřeném kole.

0:47 – Bottas opět vyjíždí na trať, momentálně je nejpilnějším pilotem v poli se sedmnácti koly.

0:45 – Většina pilotů nyní přezouvá na středně tvrdou směs pneumatik.

0:40 – Momentální pořadí: HAM, ROS, ALO, RIC, VET, BOT, MAG, RAI, VER, KVY, MAS, GUT, MAL, GRO, PER, BUT, HUL, SUT, CHI, ERI, KOB, BIA.

0:39 – Felipe Massa v letmém kole a zlepšuje se na desáté místo za Vergneho.

0:35 – Rosberg je v letmém kole, většina pilotů je v boxech a pracuje na nastavení a chystají se na další dlouhé stinty.

0:31 – Vypadá to, že Rosberg ani Ricciardo za předjetí během červených vlajek během druhého tréninku nebudou potrestáni. Podle komisařů jeli přiměřeně rychle a vozy, které předjeli, jely zbytečně pomalu a Ricciardo s Rosbergem se jim pouze vyhýbali.

0:30 – Žluté vlajky, Lewis Hamilton stojí na trati. V rádiu dává informaci o tom, že přestala fungovat převodovka. Na červenou vlajku to nebude, i když stojí na trati. Hamilton zrovna vyjel z boxů, když se mu převodovka rozbila. Jde pěšky podél trati do boxů, jeho vůz je odtlačován a to je konec jeho tréninku.

0:27 – Žluté vlajky jsou pryč a pokračuje se.

0:24 – Marcus Ericsson odstavuje svůj vůz ve staré boxové uličce, která se používala před přestavěním okruhu. Hlásí terminální problém s motorem.

0:21 – Týmy nyní experimentují s různým množstvím palivem na různých sadách pneumatik. Nových nejrychlejších kol se už asi nedočkáme.

0:18 – Rosberg je nyní v dlouhém stintu na středně tvrdých pneumatikách a časy poměrně drasticky rostou. Začínal někde okolo 1:39 a po deseti kolech zajíždí kola kolem 1:42.

0:15 – Button začal stint na středně tvrdých pneu, časy jsou hned od začátku okolo 1:40 a 1:41, střídá se to s každým kolem.

0:13 – Žluté vlajky, Jean-Eric Vergne ve svém Toro Rossu zastavuje a končí. Z replaye je vidět, že při průjezdu zatáčku mu prostě slezlo kolo, ale naštěstí neuletělo a zvládl to beznehody.

0:11 – Alonso je ve velmi konzistetním stintu na středních pneumatikách. Jezdí časy lehce nad 1:40. Nyní ale začal zpomalovat – 1:41 v minulém kole, 1:42 v tomto kole.

0:08 – Valtteri Bottas zajel do boxů, samovolně se mu začal rozpadat kryt motoru, zajímavý problém.

0:06 – Kimi Räikkönen si stěžuje na nepohodlné skákání svého vozu na hrbolatém asfaltu, vypadá to na jeho Ferrari hůř než u ostatních.

KONEC! Čas vypršel, to je pro dnešek všechno. Nejrychlejším mužem druhého tréninku byl Hamilton, který trénink  ukončil předčasně. Zítra se uvidíme u třetího tréninku a kvalifikace, mohli bychom se dočkat deště, který může zamíchat pořadím.

Sdílejte na:
Zavřít