10 věcí, které možná nevíte o Landu Norrisovi

10 věcí, které možná nevíte o Landu Norrisovi

Britský závodník, Lando Norris, už je nějaký čas ve formuli 1 a letošní sezóna bude jeho šestou. Zde je deset zajímavostí, které jste o pilotovi McLarenu pravděpodobně nevěděli.

Lando Norris poprvé usedl za volant už v sedmi letech a jeho cílem bylo dobýt svět motokár. V současnosti, o více než 15 let později, patří mezi 20 závodníků královny motorsportu. Mimo jiné se zapsal i na seznam jezdců, kteří stáli na stupních vítězů, ovšem stále mu zbývá pokořit ten nejvyšší stupínek.

Přesto, že Brit je v dění formule 1 poměrně hodně známý, pojďme se podívat na 10 faktů, které jste o něm možná nevěděli.

10 zajímavostí o Landu Norrisovi

1. Má dvojí občanství – Norris sice závodí pod britskou vlajku, ale jeho původ je směsicí dvou kultur. Jeho matka Cisca je Belgičanka, takže je občanem Belgie i Spojeného království.

2. Přezdívka „Last Lap Lando“ – pilot McLarenu má talent na hrdinské kousky v závěru závodu, takže se s ním v posledních chvílích musí počítat. Jako když na VC Rakouska v roce 2020 v posledním kole závodu zajel nejrychlejší kolo, čímž snížil náskok na Lewise Hamiltona a zajistil si tak své vůbec první umístění na stupních vítězů v kariéře.

3. Hraje golf – před několika lety Lando Norris objevil díky svému bývalému týmovému kolegovi, Carlosu Sainzovi, novou vášeň pro golf. Nyní si pravidelně chodí zahrát společně s několika dalšími piloty F1 a nejen s nimi.

4. Má rád počítačové hry – když zrovna nezávodí, rád doma usedne za počítač a zahraje si nějakou počítačovou hru. Vášnivým hráčem je od svých čtyř let, kdy hrál se svým otcem Adamem Norrisem.

5. Vlastní esportový tým – koncem roku 2020 založil herní značku Quadrant, které je součástí i několik dalších známých youtuberů a streamerů.

6. Má vlastní motokárový tým – Norris je sice sám ještě mladý, ale už teď se věnuje sportu, který miluje. Založil vlastní motokárový tým LN Racing, který poskytuje platformu pro nadějné jezdce, aby si mohli plnit své sny.

7. Je nejmladším britským jezdcem F1 – když Lando Norris v roce 2019 debutoval, nebyl jen nejnovější tváří formule 1, ale v devatenácti letech se stal nejmladším britským jezdcem, který v tomto sportu závodí. Překonal tak dosavadní rekord Jensona Buttona, který do královny motorsportu vstoupil ve 20 letech.

8. Jeho idolem je Valentino Rossi – Rossi není pro Brita jen závodní legendou, je to jeho idol. Italova vášeň pro závodění zažehla Norrisovu vlastní vášeň, a dokonce inspirovala jeho volbu čísla vozu: 4, první číslice Rossiho ikonické 46, stejně jako barvy jeho přilby.

9. DJ Lando – Lando se sice už aktivně „kariéře DJ“ nevěnuje, ale má překvapivé DJské schopnosti. Svůj talent dokonce předvedl i na večírku po Velké ceně Singapuru 2022.

10. Je to hudebník – Norris má také hudební nadání, hraje na kytaru, klavír a bicí, a dokonce bral lekce od Joshe Devina, bývalého bubeníka skupiny One Direction.

Sdílejte na:
Zavřít