Změny v Alpine, Szafnauer a Permane končí

Změny v Alpine, Szafnauer a Permane končí

Po několika nepovedených závodech se tým Alpine rozloučí s šéfem týmu Otmarem Szafnauerem, který byl ve funkci pouhých 18 měsíců. Tým také opustí sportovní ředitel Alan Permane. Nedávno se tým rozloučil i s výkonným ředitelem Laurentem Rossim.

Začátkem měsíce byl propuštěn výkonný ředitel Laurent Rossi, a stránky L’Equippe dnes potvrdily, že byli propuštěni i sportovní ředitel Alan Permane a šéf týmu Otmar Szafnauer. Minulý víkend v Maďarsku tým prožil další katastrofální závod, kdy oboum pilotům skončil závod prakticky hned v první zatáčce.

„Otmar (Szafnauer – pozn. red.) bude po tento závodní víkend v Belgii pokračovat ve svých povinnostech jako obvykle, a z týmu odejde před letní přestávkou. Tým by rád poděkoval Otmarovi za jeho tvrdou práci během posledních osmnácti měsíců a za to, že tým dovedl k čtvrtému místu v Poháru konstruktérů v sezóně 2022. Do budoucna mu tým přeje jen to nejlepší,“ stojí v prohlášení. Otmar Szafnauer se k týmu připojil loni v únoru poté, co opustil svou roli v týmu Aston Martin, se kterým byl od roku 2009 a působil zde ještě během doby, kdy se tým jmenoval Force India a Racing Point.

„Tým také může potvrdit, že se po vzájemné dohodě rozloučí se sportovním ředitelem Alanem Permanem. Alan bude také ve své roli pokračovat po tento víkend a odejde před letní přestávkou. Po 34 významných letech v Enstonu tým Alanovi děkuje a přeje mu to nejlepší v budoucích snahách,“ pokračuje zpráva. Alan Permane nastoupil ještě do tehdejšího týmu Benetton v roce 1989 a byl tak jeho součástí během éry Michaela Schumachera a Fernanda Alonsa.

V roli šéfa týmu Otmara Szafnauera nahradí Bruno Famin, víceprezident Alpine Motorsports. Sportovním ředitelem se stane Julian Rouse, ředitel Alpine Academy. Z týmu také odchází hlavní technický ředitel, Pat Fry.

Sdílejte na:
Zavřít