Změny prvního sektoru v Paul Ricard jsou na spadnutí

Změny prvního sektoru v Paul Ricard jsou na spadnutí

Organitázoři GP Francie věří, že jsou schopni během čtyř dnů předělat první sektor trati Paul Ricard, aby zvýšili atraktivitu závodu.

V prosinci se objevily spekulace, podle nichž chtěli organizátoři okruhu předělat první sektor tratě.

Nový jednatel okruhu Paul Ricard Éric Boullier, jehož jméno si můžete spojit s pozicí bývalého šéfa Lotusu nebo ředitele McLarenu, se nechal slyšet, že návrhy plánů na změny byly předloženy FIA.

„Už na tom pracujeme několik měsíců a pomalu se blížíme ke konci,“ prozradil Boullier. „Změnili jsme první úsek tratě podle požadavků FOM.“

„Máme za sebou mimo jiné nespočet simulací, v tuhle chvíli máme k dispozici verzi, která je připravena na homologaci FIA.“

Vedení okruhu chce přestavět prvních několik zatáček. Místo nich by zde měla být dlouhá rovinka, na které by měli jezdci možnost využívat systém DRS.

„Měli bychom dvě dlouhé rovinky a dvě DRS zóny,“ řekl Boullier. „Na simulacích byla auta blíže u sebe. Pokud by se závodníkům nepodařil pokus o předjetí na první rovince, mají možnost to zkusit před šikanou (na rovince Mistral – pozn. red.).“

Změny jsou prakticky na spadnutí. Jediné, co chybí, je podpis FIA. I přesto vedení okruhu nepospíchá. Podle Boulliera potřebují na provedení změn pouhé čtyři dny.

„Je to čtyřdenní záležitost, přesněji řečeno záležitost čtyř nocí.“

Šikana rozdělující rovinku Mistral byla v posledních letech terčem kritiky, přesto ji vedení okruhu nehodlá vypouštět. Podle Boulliera byl brzdný bod do šikany jedním z nejatraktivnějších míst na okruhu.

„Šikanu samozřejmě ponecháme. Pokud chcete předjíždět, musíte počítat s pravoúhlou levotočivou zatáčkou.“

„Na konci rovinky je velmi rychlá pravotočivá zatáčka, ve které není pravděpodobné, že se zde bude předjíždět. Budeme favorizovat verzi tratě s dvěma předjížděcími zónami,“ zakončil bývalý šéf Renaultu a McLarenu.

Sdílejte na:
Zavřít