Zemřel Tom Walkinshaw

Zemřel Tom Walkinshaw

Britská média dnes veřejnosti oznámila smutnou zprávu. Ve věku čtyřiašedesáti let podlehl rakovině Tom Walkinshaw, bývalý závodník a později úspěšný šéf několika týmů i ve Formuli 1.

Během své kariéry působil Walkinshaw v týmech Benetton, Ligier či Arrows. V devadesátých letech stál za vzestupem prvně zmíněné stáje, nicméně vůbec nejvíce se proslavil se svými úspěchy v šampionátech sportovních a cestovních vozů. Skotský rodák začínal poměrně skromně, ovšem v roce 1969 se mu podařilo získat národní titul v sérii Formule Ford. Za největší úspěch lze považovat evropský titul cestovních vozů z roku 1984, který získal pro Jaguar.

V roce 1991 se stal Walkinshaw technickým ředitelem stáje Benetton, do týmu prakticky přivedl i Rosse Brawna, se kterým delší dobu působil již v letech minulých. Právě on tedy začal partnerství s ním a Michaelem Schumacherem, které v pozdější době vedlo k několika mistrovským titulům německé legendy.

Po několika letech strávených v Ligieru i Arrowsu Skot Formuli 1 opustil, nicméně v motorsportu působil i nadále, v britském šampionátu cestovních vozů, kde spolupracoval s Volvem vybojoval mistrovský titul, což byl pro tým velký úspěch. Jeho posledním působištěm byl australský šampionát V8 Supercars, posledním navštíveným závodem „královny motorismu“ byla letošní Velká cena Velké Británie.

Sdílejte na:
Zavřít