Zemřel Marco Simoncelli

Zemřel Marco Simoncelli

Dnes v dopoledních hodinách po ošklivé havárii ve Velké ceně Malajsie seriálu MotoGP zemřel velký motoristický talent – italský závodník Marco Simoncelli.

Jako by bylo toto období pro motorsport zcela zakleté. Jen těžko se po takovýchto tragédiích hledají slova. Není to ani týden, co při závodech série IndyCar v Las Vegas tragicky zahynul Dan Wheldon. Dne 23. října roku 2011 se stala další sportovní tragédie. Po nehodě ve Velké ceně Malajsie totiž tragicky zahynul italský závodník Marco Simoncelli. Závod v Malajsii byl pozastaven, po několika desítkách minut dokonce zrušen. Všichni netrpělivě čekali, jaké budou první informace, protože nehoda vypadala opravdu hrozivě. První zprávy hovořily o tom, že stav italského jezdce je kritický, ale stále nebylo nic oficiálně potvrzeno. Až v 16:56 tamního času bylo oficiálně oznámeno, že Marco svým zraněním podlehl.

Celý incident se odehrál ve druhém kole závodu, kdy dravý Simoncelli bojoval o čtvrtou pozici s Alvarem Bautistou, nicméně italský závodník nezvládl svůj motocykl a spadl na dráhu. Naneštěstí přímo do cesty bojujícího Colina Edwardse a Valentina Rossiho. Marco po kontaktu s oběma závodníky dokonce ztratil helmu a bylo jasné, že po svých z vozovky neodejde. Ačkoli záchranářská pomoc byla neuvěřitelně rychlá a Simoncelli byl téměř okamžitě převezen do medical centra přímo na okruhu, život čtyřiadvacetiletého mladíka se již zachránit nepodařilo.

Italský závodník měl na svém kontě přes svůj mladičký věk již celou řadu úspěchů, ačkoli v sérii MotoGP působil teprve dva roky. Na brněnském Masarykově okruhu se vůbec poprvé podíval na stupně vítězů, před týdnem v Austrálii si připsal nejlepší umístění v královské kubatuře, když dojel na skvělém druhém místě. Simoncelli neměl být jen naději pro letošní sezonu. Tým s ním počítal dlouhodobě a věřil, že po zisku cenných zkušeností z letošního ročníku bude do sezony 2012 Ital vstupovat jako kandidát na zisk mistrovského titulu. Toho se ale Marco již nikdy nedočká. Tragédie pochopitelně nepoznamenala jen blízké závodníka, ale také všechny kolegy a fanoušky motorismu. Některé příspěvky si můžete přečíst i zde:

Nicky Hayden, závodník Ducati MotoGP

„Život je někdy prostě nespravedlivý… RIP #58, jsi hvězda na trati i mimo ni. Všem nám budeš velmi chybět.“

Mark Webber, závodník Red Bull Racing

„RIP Marco. Byl jsi talent, který nám tu bude velmi chybět… Mé myšlenky jsou s celou tvou rodinou a paddockem MotoGP.“

Heikki Kovalainen, závodník Team Lotus

„Nemohu uvěřit tomu, že hvězda MotoGP dnes zemřela při havárii. Motorsport ztratil další obrovský talent.“

Jorge Lorenzo, závodník Yamaha MotoGP

„Nevím, co v den, jako je tento, říci. Vím jen, že nám všem bude velmi chybět. Odpočívej v pokoji, Marco.“

Jenson Button, závodník McLarenu

„RIP Marco, ztratili jsme opravdu velký talent… Mé myšlenky jsou s tvou rodinou, přáteli a všemi z MotoGP. Motorsport někdy dokáže být neuvěřitelně krutý.“

Naše redakce pochopitelně také vyjadřuje hlubokou lítost nad ztrátou talentovaného závodníka, který měl ty největší úspěchy ve své kariéře teprve před sebou.

Sdílejte na:
Zavřít