Zbaví se McLaren Péreze a angažuje Magnussena?

Zbaví se McLaren Péreze a angažuje Magnussena?

Podle dostupných informací vedení týmu McLaren vážně zvažuje nahrazení Mexičana Sergia Péreze mladíkem Kevinem Magnussenem z Dánska.

Se stálým odkládáním oznámení jezdeckého složení pro příští rok stále narůstají spekulace o budoucnosti Sergia Péreze, který k McLarenu přišel na začátku letošní sezony po absolovování dvou ročníků v týmu Sauber.

Tým již potvrdil zájem o setrvání Jensona Buttona, i když ještě nebyla podepsána nová smlouva. Budoucnost Péreze je ale po nepříliš vydařené sezoně nejasná a tým je z jeho nevyrovnaných výsledků na rozpacích.

Pérez by měl situaci jednoduší, pokud by člen programu pro výchovu mladých talentů týmu McLaren, Kevin Magnussen, nepředváděl tak brilantní výkony mimo Formuli 1. Dán se stal letošním mistrem Formule Renault 3.5 a dobře si vedl i při letních testech v Silverstone, kde s méně konkurenceschopným McLarenem zajížděl velice dobré časy.

Marti Whitmarsh, generální ředitel týmu McLaren se nedávno takto vyjádřil: „Magnussen je extrémně rychlý pilot, naproti tomu Pérez nedokáže naplno využít svůj potenciál a zbytečně ztrácí některé desetiny sekundy. Původně jsme chtěli Magnussena umístit do Marussie, kde by posbíral nějaké zkušenosti a poté zamířil do McLarenu. Nyní zvažujeme jeho nasazení u našeho týmu již v příští sezóně. Nic ale zatím není rozhodnuto.“

McLaren se podle spekulací nebojí, že by byl Magnussen ve své první sezóně u McLarenu příliš nezkušený. Tým se prý nebojí risku, který mu již v minulosti vyšel např. s angažováním Lewise Hamiltona.

Podle Magnussena budou nováčci v příští sezóně o proti jiným ročníkům ve velké výhodě: „Příští rok přichází nová pravidla a nové vozy. Zatím je neřídil vůbec nikdo a tak nebudou hrát zkušenosti takovou roli jako dříve. Cítím se být plně připraven na příští rok. Myslím, že pro nováčky je sezóna 2014 skvělou příležitostí.“ Dodává mladý Dán.

Sdílejte na:
Zavřít