Závody F2 by neměly být zajímavější než závody F1, tvrdí Hamilton

Závody F2 by neměly být zajímavější než závody F1, tvrdí Hamilton

Čtyřnásobný mistr světa Formule 1 Lewis Hamilton se nechal slyšet, že je nepřijatelné, aby závody nižší kategorie Formule 2 produkovaly nejen lepší souboje na trati, ale také lepší zvuk.

Během udělování cen na akci pojmenované BRDC Awards konané v neděli 3. prosince v Londýně, které se mimo jiné účastnil například ředitel F1 Chase Carey, prozradil úřadující mistr světa Lewis Hamilton, že by si přál nejen hlasitější motory a větší pneumatiky, ale také větší schopnost auta udržet se ve větrném pytli za jiným soupeřem.

Nepřímo také požádal nové šéfy F1, aby udělali sport drsnějším a pronesl, že je nepřijatelné a úsměvné, aby závody nižší kategorie F2 (dřívější GP2) produkovaly lepší podívanou než závody královny motorsportu.

„Z pohledu závodního jezdce chcete závodit co nejblíž svému soupeři, přesně jako v motokárách. Právě proto jsou motokárové závody nejlepší formou motoristického závodění, jelikož mohou závodníci jezdit blízko sebe a bojovat o každý milimetr na trati,“ řekl Hamilton.

„Letošní specifikace vozů F1 je nejlepší, jakou jsme v historii měli. Musíme se ale dívat dopředu a já věřím, že týmy, Ross Brawn a Chase Carey tvrdě pracují na monopostech pro sezónu 2021 za cílem udělat je o něco drsnější a na pohled estetičtější,“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

Hamilton mimo jiné poukázal také na problematiku aerodynamiky, která v dnešní době spíše znemožňuje závodění v těsné blízkosti.

„Proč měl Jackie Stewart větší pneumatiky a my v dnešní době máme menší? Možná kdyby se snížil přítlak, mohli bychom závodit o něco těsněji. Také nevidím důvod, proč by měly být závody F2 hlasitější a proč by měly jejich vozy znít lépe. Není férové, že mohou závodit blíž k sobě a mohou mezi sebou mít těsnější bitvy.“

I přes kritiku na současný problém královny motorsportu ale Lewis Hamilton nezapomněl pochválit práci nových majitelů F1. I podle něj je důležité, aby se tento sport dostal víc mezi diváky pomocí sociálních médií. Také zdůraznil, že si královna motorsportu zaslouží být mezi lidmi stejně známá jako NFL nebo jiné klasické sporty.

 

Sdílejte na:
Zavřít