Závodění mi nechybí, říká Rosberg

Letos to bude již třetí sezóna bez Nica Rosberga na startovním roštu. Mnozí závodníci mají chuť se po svém rozloučení s královnou motorsportu vrátit zpět. Příkladem byl návrat Michaela Schumachera nebo Kimiho Räikkönena. Šampion z roku 2016 ale necítí potřebu znovu usednout za volant závodního vozu.

Pět dní po zisku svého mistrovského titulu prolétlo světem překvapivé oznámení, že Nico Rosberg končí se závoděním ve Formuli 1. Pro všechny to byl velký šok, především ale pro samotný Mercedes, který musel hledat náhradu.

Nico Rosberg v rozhovoru pro ZDF uvedl několik důvodů, proč se rozhodl svou kariéru ukončit po zisku svého jediného mistrovského titulu.

„Nejsem až takový odvážlivec jako ostatní,“ řekl pro německou televizi mistr světa z roku 2016. „Jsou chvilky, kdy koukám na nějaký závod a v hlavě si říkám, jak jsem vděčný za to, že v tom autě nesedím. Například v Baku, kde závodí milimetry od zdi v rychlosti kolem 360 km/h. Na rozdíl od ostatních závodníků nejsem zrovna odvážný.“

Nico Rosberg v letech 2014 až 2016 svedl souboje o titul s Lewisem Hamiltonem. Teprve na třetí pokus se mu podařilo svého britského rivala porazit. Nyní spolupracuje se Sky Sports a na rozdíl od jiných závodníků nemá chuť se vrátit, závodění mu nechybí.

„Vůbec mi to nechybí. Jsem velmi šťastný, přestože to byla velká neznámá. Přestanete s něčím, co do té doby bylo celý váš život a nevíte, co bude následovat. Naštěstí jsem našel spoustu dalších věcí, které mohu dělat a mohu se spolehnout na rodinu, že mě pokaždé zaměstná. Byla to nejlepší volba, kterou jsem kdy udělal,“ říká o svém odchodu Nico Rosberg.

Po Rosbergově odchodu z F1 musely Stříbrné šípy hledat náhradu. Nakonec si vybrali Valtteriho Bottase, který s Mercedesem zatím získal tři vítězství, všechna však během sezóny 2017. Vloni byl jediným jezdcem z nejlepší šestky, který nedokázal zvítězit ani jednou.

Nico Rosberg se začal také zajímat o závody Formule E a dostal možnost jako jeden z prvních otestovat vůz druhé generace ještě před začátkem letošní sezóny.