Závod v Bahrajnu bude klíčovou zkouškou, tvrdí Mercedes

Závod v Bahrajnu bude klíčovou zkouškou, tvrdí Mercedes

Šéf Mercedesu Ross Brawn tvrdí, že nadcházející závod v Bahrajnu ukáže, zda-li má jeho tým Mercedes vůz, který bude v dalších fázích sezóny schopen bojovat o titul.

Brawn zůstává i přes úspěšný úvod do nového ročníku Formule 1 nohama na zemi, upozorňuje, že i v loňském roce měl Mercedes vydařený start do nové sezóny, ale v jejím závěru se hodně trápil. Zároveň si myslí, že právě závod v Bahrajnu německému týmu napoví, zda-li bude dále ve hře o titul.

V roce 2012 Nico Rosberg s Mercedesem Velkou cenu Číny vyhrál, následně si v Bahrajnu vyjel v kvalifikaci i závodě páté místo.

„Těší nás, že za sebou máme první tři závody a předvedli jsme se v opravdu dobré formě,“ řekl pro britský Autosport Ross Brawn.

„Závod v Bahrajnu nám ukáže, jestli máme vůz schopný bojovat o titul a jestli se na takovýchto pozicích budeme pohybovat i v dalších fázích sezóny,“ tvrdí šéf boss německé stáje.

„Máme konkurenceschopný vůz, ale pokud chceme bojovat o první příčky, je potřeba se ještě o dvě až tři desetiny sekundy zlepšit, rozhodně to není nereálné, je tu ještě spousta směrů, ve kterých je potřeba zapracovat.“

Brawna také těší, že Mercedes zapracoval na slabinách, které jej trápily v sezóně loňské. „Například ve druhém sektoru na okruhu v Číně jsme letos byli často nejrychlejší, zatímco loni bylo toto místo pro naše monoposty velkou slabinou, takže jsme spokojeni,“ dodal Brawn.

Sdílejte na:
Zavřít