Závod bude bezpečný, ujišťuje vedení bahrajnského okruhu

Závod bude bezpečný, ujišťuje vedení bahrajnského okruhu

Boss okruhu v bahrajnském Sakhiru, kde se již tuto neděli pojede další Velká cena Formule 1, tvrdí, že obavy o bezpečnost jezdců a týmů rozhodně nejsou na místě.

„Jestli je závod zde bezpečný? Rozhodně. Závody tu byly vždy bezpečné a letos tomu nebude jinak,“ řekl Zayed Al Zayani, šéf bahrajnského okruhu.

Závod v Sakhiru byl v roce 2011 kvůli tamním politickým nepokojům o nějaký čas odložen, později dokonce zrušen. Dohoda o pořádání Grand Prix v loňském roce byla domluvena až po zaručení stoprocentní bezpečnosti všech jezdců a zaměstnanců jednotlivých týmů.

Na stranu Mezinárodní automobilové federace, která závod v Bahrajnu schválila, se postavil i šampión z roku 2009 Jenson Button. „FIA rozhoduje o celém kalendáři Formule 1, závodíme na 19 okruzích po celé planetě a my nerozhodujeme o tom, jestli se v Bahrajnu pojede nebo ne. Mezinárodní automobilová federace rozhodla, že závod v Sakhiru je bezpečný a já věřím, že je to správné rozhodnutí,“ řekl Brit.

Závod byl před dvěma lety zrušen kvůli politickým nepokojům, při kterých zemřelo 35 lidí. FIA tenkrát uznala, že pořádání Velké ceny v takových podmínkách by rozhodně nebylo bezpečné.

„Od roku 2011 se vztahy mezi vládou a opozicí zatím zcela nesrovnaly, to je zřejmé, nicméně jsme na tom o hodně lépe a závod v Sakhiru bude maximálně bezpečný. Podle průzkumu 77% lidí chce závod v Bahrajnu a 90% obyvatel věří, že to bude mít příznivý vliv na ekonomiku země,“ dodal boss bahrajnského okruhu.

Sdílejte na:
Zavřít