Závěr sezóny nebude jiný, tvrdí Räikkönen

Závěr sezóny nebude jiný, tvrdí Räikkönen

Ačkoli má závodní sedačku pro rok 2014 Kimi Räikkönen již zajištěnou, svůj přístup k práci u Lotusu nehodlá v závěru sezóny nijak měnit.

Ve středu bylo oficiálně potvrzeno, že se finský závodník vrací do Ferrari, kde bude stájovým kolegou Fernanda Alonsa, po osmi letech tak u italského týmu skončí Brazilec Felipe Massa.

Räikkönen ale nepřipouští, že by jeho nová smlouva s Ferrari nějak ovlivnila závěr letošního ročníku, který pochopitelně ještě odjezdí se svým současným zaměstnavatelem značky Lotus.

„Pro závěr letošní sezóny se toho pro mě příliš nemění, v každém závodě budu pracovat na sto procent a snažit se z vozu dostat maximum,“ tvrdí Iceman.

„Zisk stupňů vítězů je pro nás v Singapuru opět cílem, v posledních dvou závodech jsem nezískal jediný bod, o to více se musíme snažit to napravit nyní.“

Räikkönen ví o čem mluví, body do šampionátu jezdců nyní potřebuje jako sůl. Jeho nedokončená Velká cena Belgie a jen jedenácté místo v Grand Prix Itálie znamenali propad z druhé až na čtvrtou pozici, za Fernanda Alonsa a Lewise Hamiltona.

Fin na lídra šampionátu Sebastiana Vettela nyní ztrácí 88 bodů, ve hře je i nadále 175 mistrovských bodíků.

„Mohu bodovat celou sezónu a nemusím získat titul, stejné je to i v opačném případě. Musíme se nyní snažit tvrdě pracovat a napravit naše předchozí chyby, to je to, co nám teď pomůže nejvíce,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít