Zane Maloney bude rezervním jezdcem týmu Stake

Zane Maloney bude rezervním jezdcem týmu Stake

Zane Maloney se stane rezervním pilotem stáje Stake a o tuto roli se bude dělit s Théem Pourchairem. Barbadosan bude také od letošní sezóny součástí akademie Sauberu.

Zane Maloney byl dříve členem juniorského programu Red Bull, ale po sezóně 2023 z něj odešel. V loňské sezóně se v celkovém hodnocení formule 2 umístil na desátém místě a hned při svém debutu v Bahrajnu vystoupal na pódium.

Barbadosan bude i v následujícím ročníku dále závodit za tým Rodin Carlin a bude plnit roli rezervního pilota u Sauberu. O tuto pozici se bude dělit s úřadujícím šampionem F2, Théem Pourchairem.

Maloney získal v roce 2019, hned ve své první sezóně, titul britského šampiona formule 4, když vyhrál 10 z 30 závodů.

„Je mi ctí, že se mohu připojit k akademii Sauber a převzít roli jednoho z rezervních jezdců týmu Stake F1 Kick Sauber,“ sdělil Zane Maloney.

„Jméno Sauber rezonuje s formulí 1, protože je součástí tohoto sportu již více než třicet let a připravilo cestu pro mnoho jezdců, kteří dosáhli velkých úspěchů. Jsem rád, že se mohu stát součástí této rodiny, a těším se na spolupráci v této sezóně, kdy se budu blížit svému cíli stát se jezdcem formule 1.“

Veterán týmu Sauber, Beat Zehnder, který je nyní ředitel akademie, ocenil Maloneyho „pozoruhodný“ vzestup v juniorské kategorii.

„Jsme potěšeni, že můžeme Zanea přivítat jako nejnovějšího člena akademie Sauber. Jeho dosavadní cesta juniorským seriálem byla pozoruhodná a se svou rychlostí a potenciálem je jistě skvělým doplňkem naší talentované sestavy,“ řekl Zehnder.

„Kromě kampaně ve formuli 2, kde bude usilovat po našem Théovi Pourchairovi o titul, se s ním bude Zane dělit také o roli rezervního jezdce v týmu Stake F1 Kick Sauber. Jménem celého týmu ho co nejsrdečněji vítám na palubě a těším se na společnou práci a dosažení velkých úspěchů.“

Sdílejte na:
Zavřít