Zanardi měl vážnou nehodu na handbiku

Zanardi měl vážnou nehodu na handbiku

Alessando Zanardi dnes během dopravní nehody na svém handbiku utrpěl vážná poranění hlavy. Byl okamžitě hospitalizován a podstoupil náročnou operaci. Jeho stav je kritický.

Zanardi se v pátek zúčastnil závodu handbiků Obiettivo tricolore u italské Sieny. Podle několika místních médií došlo ke srážce s nákladním vozem. Bývalý pilot formule 1 byl letecky transportován do nemocnice Santa Maria alle Scotte v Sieně.

Ital měl dle svědků sjet ze závodní stopy do protějšího pruhu, kde se střetl s nákladním vozem. Podle italského deníku La Repubblica se řidič vozu snažil nárazu vyhnout.

„K nehodě došlo na úpatí kopce těsně před mírnou zatáčkou,“ citoval deník kouče italského týmu Maria Valentiniho. „Alex vjel do protisměru. Řidič nákladního vozu se mu snažil vyhnout, ale marně.“

Alessandro Zanardi se v 90. letech zúčastnil 44 velkých cen formule 1. Závodil pro týmy Jordan, Minardi, Lotus a Williams. Největší úspěchy ale slavil v americké závodní sérii CART, kde se stal v letech 1997 a 1998 šampionem.

V roce 2001 měl v závodě na německém Lausitzringu nehodu, po které přišel o obě spodní končetiny. Zanardi dostal poslední pomazaní, jeho stav se ale začal brzy výrazně lepšit. Nakonec se vrátil i k závodění, v letech 2005 až 2009 se účastnil šampionátu WTCC, kde se mu podařilo čtyřikrát vyhrát. Své poslední vítězství oslavil v Brně.

Sdílejte na:
Zavřít