Zákazníci Renaultu budou jezdit s rekuperací energie z roku 2016

Zákazníci Renaultu budou jezdit s rekuperací energie z roku 2016

Jeden ze zákazníků je i Red Bull, kterému se loňská sezóna vůbec nevydařila. Rakouský tým několikrát odstoupil ze závodu kvůli problémům s pohonnou jednotkou od Renaultu. Systém na rekuperaci energie (ERS) se nesčetněkrát porouchal a problémy prozatím francouzský výrobce nevyřešil.

Systém na rekuperaci energie (ERS) získává energii z brzd. Systém ERS verze 2017 byl tak nespolehlivý, až donutil Renault, aby se vrátil k verzi z konce sezóny 2016. Starší systém je o necelých 5 kilogramů těžší a má nižší výkon. Extra váha navíc znamená, že týmy, které odebírají pohonnou jednotku od Renaultu, budou ztrácet 0,2 sekundy na kolo oproti konkurenčním týmům.

Minulou sezónu Renault slíbil, že upravený a vylepšený systém ERS dodá týmům na GP Španělska. Následně to měla být GP Kanady, kdy týmy měly dostat nový systém, ale bohužel z toho sešlo a Renault nedokázal dodat upgrade ERS.

Podle BBC, francouzský výrobce stále nedokázal najít řešení problému ohledně spolehlivosti systému ERS.

Z posledních zpráv vyplývá, že Renault usilovně pracuje na vývoji nového systému ERS, který ale nebude připraven včas na start nové sezóny. Prozatímní plán je takový, že nová verze ERS bude dodána týmům v pozdější části sezóny. Renault hovoří, že by systém měl být dostupný v pátém závodě sezóny (GP Španělska).

Je ovšem možné, že Renault bude vyčkávat na výměnu první pohonné jednotky, která by měla podle matematických propočtů vydržet sedm závodů. Připomínám, že v letošní sezóně týmy můžou nasadit beztrestně tři pohonné jednotky. Pokud Renault opravdu vyčká až na sedmý závod, tak se nový systém rekuperace energie dostane k týmům nejdříve až v Kanadě.

Sdílejte na:
Zavřít