Zadní křídlo McLarenu pod drobnohledem FIA

Zadní křídlo McLarenu pod drobnohledem FIA

Technický ředitel FIA, Charlie Whiting by měl během pátečního dne zavítat do továrny stáje McLaren. Důvodem je zadní křídlo nového vozu, které je podle ostatních týmů nelegální.

Speciálně upravené křídlo britského týmu by podle slov šéfa stáje Red Bull, Christiana Hornera, mělo při pomalé rychlosti pomáhat s přítlakem celého vozu, v rychlosti vysoké by naopak mělo napomáhat k vyšší maximální rychlosti. Šéf stáje Red Bull tvrdí, že podobný názor má i vedení italského Ferrari.

Konstruktéři nového McLarenu si samozřejmě stojí za svým a tvrdí, že zadní křídlo jejich vozu je zcela legální a v souladu s pravidly. FIA se tedy rozhodla vyslat do továrny ve Wokingu právě Charlieho Whitinga, který by měl určit, zda-li je zadní křídlo McLarenu MP4-25 legální.

Šéf stáje McLaren, Martin Whitmarsh přiznal, že již před několika týdny byl s Charliem Whitingem v kontaktu a zjišťoval od něj potřebné údaje o povolených normách zadního přítlačného křídla. Ano, zadní křídlo našeho nového vozu je jiné, než používají ostatní stáje, ale na tom snad není nic nezákonného,“ řekl Autosportu Whitmarsh. Již během konstrukce tohoto prvku jsme se soustředili na to, abychom veškerou práci na novém voze odvedli v souladu s pravidly a neměli jsme před začátkem sezóny žádné výrazné problémy,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít