Zabil se bývalý pilot GP2 a DTM Christian Bakkerud

Zabil se bývalý pilot GP2 a DTM Christian Bakkerud

Londýn – V neděli, když se jeho bývalí kolegové rvali v Monze o body, zemřel na následky dopravní
nehody Christian Bakkerud. Teprve šestadvacetiletý Dán startoval během své krátké kariéry v tak
renomovaných šampionátech, jako v britské F3, GP2 a DTM.

Bakkerud se narodil v listopadu roku 1984 v Kodani a absolvoval poté typický postup sportovní kariéry. Od roku 2002 závodil tři sezony nejdříve v německé, později v britské formuli BMW. Pak postoupil do formule 3, kde roku 2006 skončil celkově sedmý. Vrcholu se jeho závodnické dráze dostalo příštího roku, když se mu v tomto šampionátu podařilo jednou vyhrát vyhrát v Mugellu.

Mladík dospěl k názoru, že umí dost, aby postoupil do silné GP2. Roku 2007 tam pokoušel štěstí s týmem Daveho Priceho, nedosáhl ale žádných výrazných výsledků. Naopak. U blonďáka se začaly projevovat chronické bolesti zad, kterými trpěl zbytek jeho mladého života a které negativně ovlivnily i jeho další výsledky. Kvůli nim nemohl absolvovat roku 2008 se stájí Super Nova kompletní mistrovství.

Mnohé překvapilo, že pro rok 2009 obdržel kokpit v renomované DTM. Jezdil tam na starším voze Audi stáje dnešního ředitele HRT-F1 Colina Kollese, ale i zde zůstal bez zisku bodů. Přesto mu jeho sponzoři zaplatili i starty v Le Mans, kde roku 2009 skončil dobrý devátý. Tímto velkým maratonem ukončil minulou sezonu svou sportovní kariéru a věnoval se poté obchodům ve Velké Británii.

Minulou sobotu těžce havaroval ve Wimbledonu a o den později podlehl následkům těžkých zranění hlavy. 

Sdílejte na:
Zavřít