Za tragickou nehodu De Villotaové stáj nemůže

Za tragickou nehodu De Villotaové stáj nemůže

Je to jen pár týdnů, co byl celý motoristický svět šokován tragickou nehodou, když dvaatřicetiletá pilotka Formule 1 testovala vůz stáje Marussia a narazila do kamionu na přepravu monopostů.

Všichni vyděšeně čekali, v jakém stavu španělská závodnice bude a co mohlo být příčinou nehody. De Villotová měla namířeno do boxu, poté co ale na rovné ploše nenadále zrychlila, vyjevilo se mnoho otázek, zdali to byl náhlý chtíč adrenalinu či technická porucha.

Tréninkový závod nakonec nedopadl pro dceru bývalého jezdce Formule 1 Emilia de Villoty vůbec příznivě. De Villotová při testovací jízdě, která se odehrávala ve Velké Británii na letišti v Duxdorfu, měla po nárazu přeraženou lebku a nakonec po dvou operacích přišla o pravé oko. Tragická nehoda šokovala mnoho lidí a tak si všichni kladli otázku, co bylo příčinou tohoto neštěstí.

„Po pečlivém přezkoumání všech údajů a informací tým došel k závěru, že můžeme vyloučit stav vozu jako příčinu nehody,“ prohlásil šéf stáje John Booth. Zdá se tedy, že na vině byla sama pilotka, která řídila vůz Marussia poprvé a vůz Formule 1 počtvrté. Pravděpodobně díky své nezkušenosti narazila na rovince do nákladací rampy zaparkovaného kamionu a její sázka na adrenalin se jí díky nedostatku zkušeností nevyplatila.

Pilotka nyní stále pobývá v nemocnici, podle všech informací se však její stav stabilizoval a zotavuje se. „Vyšetřovací práce jsme ukončili a můžeme se znovu zaměřit na prioritu, kterou je pro nás Mariino zdraví a podpora její rodiny,“ dodal týmový šéf.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít