Z týmu Alpine odchází další vysoce postavený personál

Z týmu Alpine odchází další vysoce postavený personál

Alpine má za sebou nepovedený začátek do sezóny. Nyní se ale také objevují zprávy, že z týmu odchází další přední hráči. Technický ředitel Matt Harman a šéf aerodynamického oddělení Dirk de Beer rezignovali.

Alpine má za sebou náročný začátek do sezóny 2024. Esteban Ocon a Pierre Gasly se na Velkou cenu Bahrajnu kvalifikovali do chvostu pole a skončili na sedmnáctém a osmnáctém místě. Francouzský tým však nemá problémy jen na trati. Ukázalo se, že ještě než se tým vydal do Bahrajnu, podal rezignaci technický šéf Matt Harman a šéf aerodynamického oddělení Dirk de Beer.

Když odchází takto vysoce postavení zaměstnanci, většinou přechází do neplacené dovolené (gardening leave – pozn. red.). Přesto se očekává, že oba tito muži však budou v nejbližší době pokračovat ve svých funkcích, neboť Harman byl přítomen v Bahrajnu.

Alpine vývoj situace oficiálně nepotvrdilo a mluvčí týmu prohlásil, že se k situaci nebude vyjadřovat. Francouzský tým je údajně optimistický a očekává, že jej novinky na voze a vývoj posune v poli vpřed. Bruno Famin, šéf týmu, prohlásil, že se soustředí na to, aby našli, co přesně potřebují.

Věděli jsme, že začátek sezóny bude obtížný, a to se v Bahrajnu také stalo. Přesto děláme vše, co je v našich silách s tím, co momentálně máme, a budeme se snažit hledat zlepšení a dělat pokroky pokaždé, co budeme na trati.“ Bruno Famin také pochválil tým za všechno úsilí, které prozatím vynaložil.

Příští týden jedeme do Džiddy, na úplně jinou trať než je Bahrajn, což přinese novou příležitost něco se naučit a pokročit s naším A524. Tvrdá práce bude pokračovat,“ dodal

Sdílejte na:
Zavřít