Wolff opouští Williams a odchází k Mercedesu

Wolff opouští Williams a odchází k Mercedesu

Výkonný ředitel stáje Williams Toto Wolff odchází a přechází ke konkurci – Mercedes. Britská stáj potvrdila, že Wolff odchází s okamžitou platností.

Není to tak dávno, co majitel stáje Williams Sir Frank Williams dával samé pozitivní recence na svého nástupce ve vedení – Tota Wolffa, ten mu však na pozici nevydržel tak dlouho, jak si představoval. Sir Williams bude stále dohlížet na chod stáje, povinnosti Wolffa si mezi sebou dočasně rozdělí zbytek nejvýše postavených členů vedení.

„Velice rád bych Totovi poděkoval, za jeho práci, odhodlání a oddanost stáji, kterou předvedl v době, kdy byl ve stáji na pozici výkonného ředitele,“ prohlásil Williams. „Byl pro mě nejdůležitější oporou, už když jsem byl sám ve funkci výkonného ředitele.“

„Příležitost takového kalibru, jakou Toto dostal, nepřichází mnohokrát za život. Toto má s Mercedesem dlouholetou zkušenost a já bych rozhodně nerad stál v tom, aby takovou možnost nepřijal, jelikož to může být nabídka, kterou dostanete jen jednou za život.“

Wolff přichází do Mercedesu na pozici, kterou do současné chvíle vykonával Nobert Haug. Ve svém novém působišti bude vykonávat stejnou funkci, jako ve Williamsu, kde převzal zodpovědnost za stáj v červenci loňského roku. Wolff do Williamsu přišel v roce 2009. „Toto si nechává své akcie ve stáji a vždy u nás bude mít své místo, co se týká závodu, bude s ním však tvrdě soupeřit,“ prohlásil sir. „Rád bych pogratuloval Mercedesu k jejich úžasné posile a za celý tým Totovi popřál vše nejlepší na jeho novém místě.“ Sázkové tipy čekají na fanoušky už od března, kdy se odstartuje letošní sezóna.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít