Williams: Špatná strategie s pneumatikami

Williams: Špatná strategie s pneumatikami

Zejména kvůli špatným strategickým rozhodnutím a penalizaci Pastora Maldonada byl v závodě Williams tak daleko od možnosti bodového zisku.

Po skvělém výsledku Pastora Maldonada ve Velké ceně Španělska se Williams opět stáhl do hloubi startovního pole, nic na tom nezměnil ani tuto neděli v kanadském závodě, kde ani jeden z pilotů nedosáhl na bodované pozice. Pastor Maldonado po startu z dvaadvacáté pozice dokončil třináctý, Bruno Senna dokonce až sedmnáctý. „Byl to velmi těžký závod, postrádali jsme rychlost a na konkurenci hodně ztratili. Snad to pro nás bude ponaučení do dalších závodů,“ řekl Mark Gillan, hlavní inženýr týmu.

Nespokojený byl po závodě zejména Bruno Senna, jako hlavním důvodem špatného výsledku vidí především špatnou strategii s pneumatikami. „Byl to těžký závod, zejména kvůli tomu, že jsem v prvním stintu ztratil příliš mnoho času na superměkkých pneumatikách. Zbytek závodu byl už jen o tom, abych se dobře staral o gumy, takže boj o body byl zcela vyloučen. Již nyní se ale těším na další závod ve Valencii, kde se nám snad z vozu podaří vyždímat maximum,“ řekl brazilský pilot.

„Penalizace po kvalifikaci mě nakonec přišla velmi draho, protože jsem musel startovat až dvaadvacátý. Nebýt toho, jistě bych v tomto závodě dosáhl na bodované pozice,“ domnívá se Pastor Maldonado, vítěz z Velké ceny Španělska. „Na dnešní závod byl ale vůz velmi dobře připraven, jediným problémem bylo to, že jsme se musel velmi opatrně chovat k pneumatikám. I v posledních kolech, kdy jsem se snažil jet na hraně, jsem ale problém neměl a to je před dalšími závody rozhodně velmi pozitivní,“ řekl Maldonado.

Sdílejte na:
Zavřít