Williams se letos zlepší, tvrdí Barrichello

Williams se letos zlepší, tvrdí Barrichello

Brazilský závodník věří, že nový vůz FW33 stáje Williams bude jednoznačně konkurenceschopnější, než-li jeho letošní předchůdce. Barrichello věří v pravidelné body.

Pro britský Autosport se Rubens Barrichello rozpovídal o vyhlídkách do budoucnosti, brazilského pilota čeká letos již devatenáctá kompletní sezóna v „královně motorismu“ a sám pilot věří, že Williams se z ročníku 2010 poučil a do příští sezóny bude vstupovat jako mnohem konkurenceschopnější stáj.

„Jsem velmi pozitivně naladěn. Připadám si, jako by mi náš tým rostl před očima,“ řekl osmatřicetiletý Barrichello. „Vidím jen samé dobré a pozitivní věci. Zdá se mi, že v poslední době se náš tým maximálně vyhýbá chybám. Vývoj nového monopostu je jistě na dobré cestě, zdá se, že se bude jednat o velmi agresivní monopost, navíc tu bude nový dodavatel pneumatik, takže by to pro nás mohl být dobrý rok.“

„Musíme se dostat do bodového zlomu, podobné jako to bylo u mého předchozího zaměstnavatele – stáje Honda. Například v roce 2008 jsme prožili jednu z nejhorších sezón, po několika měsících jsme byli schopni bojovat s konkurencí v první polovině startovního roštu a následně přišel zlom v podobě Rosse Brawna.“

„Velmi důležitý bude také přesun na nového dodavatele pneumatik, může to být jeden z nejdůležitějších faktorů nadcházejícího ročníku. Hodně to ovlivní aerodynamiku, takže některým stájím tento přechod pomůže, jiným zase ne,“ myslí si Barrichello.

Sdílejte na:
Zavřít