Williams připustil chybu ohledně odchodu Neweyho

Williams připustil chybu ohledně odchodu Neweyho

Sir Frank Williams přiznal, že byla chyba nechat odejít Adriana Neweyho z týmu poté, co odmítl jeho žádost o sdílení akcií.

Newey se k Williamsu připojil v roce 1990 a pomohl zkonstruovat pět šampionských monopostů. Nicméně jeho vztah s týmem během pozdních 90. let zhořkl po sporu o akcie se spolumajitelem Williamsu. V roce 1997 opustil tým a poté získal dva tituly s McLarenem v letech 1998 a 1999 a k tomu ještě přidal v letech 2010 a 2011 další dva, tentokrát s Red Bullem.

Williams odhalil, že důvodem jeho odchodu byla neshoda nad akciovým podílem a připustil, že se to ukázalo velkou chybou.

„Chtěl nějaké akcie, které jsem mu v té době nechtěl dát,“ řekl Williams F1 Racing. „S odstupem času to zřejmě byla chyba. Adrian je pozoruhodný jedinec.“

S ohledem na problémovou sezónu, kterou tým v loňském roce přetrpěl, řekl Williams, že jejich auto bylo v zásadě pomalé. Dále dodal, že věří, že dokud bude Newey pracovat pro jiný tým, nebude mít Williams nejrychlejší auto.

„Nejsem inženýr, ale viděl jsem již mnoho dobrých ale i špatných aut. Naše nebylo dostatečně rychlé. Mělo nedostatky ve většině oblastí a tou nejzávažnější byla aerodynamika. Možná i nedostatek koní. Prostě to nebyl rychlý monopost.
Motory Renaultu nám dávají naději. Zaměstnali jsme tři nové lidi – technického ředitele, šéfa aerodynamiky a třetí se stará o chod auta. Mají za sebou různá zázemí ze tří různých týmů. Ale stále je zde jeden problém, který se jmenuje Adrian Newey. Ten je pouze jeden.“

Sdílejte na:
Zavřít