Williams a Lotus spokojeni s Cosworthem

Williams a Lotus spokojeni s Cosworthem

Oba týmy jsou podle všeho spokojeni s aktuální spoluprácí s novým dodavatelem motorů – společností Cosworth. Ačkoli se spekuluje o tom, že pro tyto stáje bude příští rok dodávat agregáty Renault.

Francouzská automobilka Renault minulý víkend během Velké ceny Monaka uvedla, že má v plánu rozšířit dodávání motorů pro stáje Formule 1 na více týmů. Mezi hlavní kandidáty patří zejména Williams a Lotus. Vedení obou stájí ale dnes potvrdilo, že si na spolupráci s letošním dodavatelem motorů nemůže vůbec stěžovat.

Zástupci obou stájí oznámili, že jsou spokojeni s pokrokem, kterého společnost Cosworth během letošního ročníku Formule 1 prozatím dosáhla a věří, že již během letošní sezóny bude podepsána nová dlouhodobá smlouva. Sama společnost potvrdila, že i nadále je potřeba pracovat na stále nových aktualizacích, stejně jak to potvrdil Sam Michael, technický ředitel Williamsu.

Klademe si na společnost Cosworth opravdu velké nároky, protože chceme patřit mezi tu absolutní špičku,“ přiznal Michael Autosportu. Vedení celé naší stáje samozřejmě velmi těší, že aktuální dodavatel motorů všechny naše požadavky splňuje a vzniká mezi námi opravdu velké partnerské pouto.“

Sdílejte na:
Zavřít