Whitmarsh ostře zkritizoval Vettela

Whitmarsh ostře zkritizoval Vettela

Šéf stáje McLaren se po závodě na belgickém okruhu Spa ostře obul do německého pilota Sebastiana Vettela. Jeho nepovedený manévr označil za školáckou chybu.

Německý pilot nad svým monopostem Red Bull ztratil kontrolu v závěru šestnáctého kola, kdy se v souboji o druhou příčku ve Velké ceně Belgie pokusil předjet Jensona Buttona. Došlo ale ke kontaktu mezi oběma piloty, přičemž mnohem hůře to odnesl právě britský pilot, který ze závodu odstoupil. Němec Vettel v závodě pokračoval, s poškozeným vozem ale musel do boxů, v průběhu závodu se však dočkal penalizace a o několik kol později opět kolidoval, poškodil si zadní kolo a opět musel na neplánovanou zastávku do boxů. Výsledkem toho všeho bylo konečné patnácté místo.

Šéf poškozeného týmu McLaren se domnívá, že trest pro Sebastiana Vettela (průjezd boxovou uličkou) byl příliš nízký a manévr pilota stáje Red Bull, jež v letošní sezóně bojuje o první mistrovský titul v kariéře označil za školáckou chybu, která nepatří ani do takové série, jako je GP2, natož pak královna motorismu Formule 1.

Nebyla to situace, kterou bychom mohli pravidelně vídat ve Formuli 1,“ začal s kritikou Whitmarsh.Očekával bych, že takovou chybu jezde uvidím někde v juniorských sériích, ale rozhodně ne zde. Pokud by Vettel zvolil vnitřní stopu, měl by mnohem větší šanci se před Jensona dostat. Takto zkazil závod nejen sobě, ale také našemu týmu. Je to ale motorismus, musíme se otřepat a jít dále,“ dodal. 

Sdílejte na:
Zavřít