Whitmarsh i nadále v čele FOTA

Whitmarsh i nadále v čele FOTA

Šéf stáje McLaren bude s největší pravděpodobností i v nadcházejícím roce předsedou asociace FOTA, dnes to oficiálně oznámil britský Autosport.

Martin Whitmarsh převzal post předsedy asociace FOTA loni od Luca di Montezemola, šéfa stáje Ferrari. Letos se spekulovalo o tom, zda-li nebude šéf britského McLarenu nahrazen novou tváří, v úvahu připadal například Ross Brawn, Christian Horner či Adam Parr. Očekává se, že Whitmarsh prodlouží své působení v čele FOTA v prvních dnech příštího roku.

Asociace FOTA se v posledních měsících stala velmi váženou organizací, která se snaží posunout Formuli 1 kupředu, což se podle všech pod taktovkou Martina Whitmarshe daří zcela bez problémů.

Mezi kandidáty, kteří mohli Whitmarshe nahradit, byl i Ross Brawn, který ale tuto pozici odmítl. „FOTA je samozřejmě velmi prospěšná organizace a být v jejím čele by pro mne byla velká čest, nicméně v současné době je můj program plný a nedovoluji si odhadnout, zda-li bych se všem činnostem mohl věnovat naplno,“ prozradil šéf Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít