Webberovi udělena penalizace za incident s Vergnem

Webberovi udělena penalizace za incident s Vergnem

Mark Webber byl potrestán za nabourání Jeana Erica Vergna.

Australa během VC Číny předjížděl jezdce z Toro Rosso v komplikované zatáčce a manévr se mu nepovedl, naboural do něj a Vergne se roztočil a poškodil si podlahu. Komisaři se po závodě rozhodli udělit Webberovi penalizaci tří míst na startovním roštu v kvalifikaci na VC Bahrajnu, která se jede hned příští týden. Webber přiznal svou chybu a penalizaci přijal.

„Probíjel jsem se polem a dostal jsem se k Jeanu Ericu,“ popisuje Webber. „Blížil jsem se z rozumné vzdálenosti a on věděl že tam jsem. Jel velmi, velmi široce v zatáčce, takže jsem si myslel, že mi nechává místo pro předjetí. Ale pak jsme se dostali k vrcholu zatáčky a tam zatočil. Je to trošku frustrující. Sice měl plné právo to udělat, ale kdyby prostě držel svou stopu, mohli jsme se obejít bez incidentu.“

Webberův závod tím ovšem moc poznamenaný nebyl, poněvadž o pár kol později se mu uvolnilo pravé zadní kolo a měl po závodě.

Webberovi v Číně štěstí nepřálo. V kvalifikaci mu došlo palivo, v závodě boural a upadlo mu kolo. (zdroj: Red Bull Racing)

Na druhou stranu závod Vergneho byl touto nehodou poznamenán hodně. Kvůli roztočení přišel o mnoho času a poškodila se mu podlaha, což mu sebralo značnou část přítlaku.

„Vůbec jsem netušil, že tam Mark byl. Naneštěstí to neodhadl a roztočil mě, což způsobilo poškození podlahy a od té doby jsem s vozem hodně zápasil a nebyl to dobrý závod,“ řekl Vergne. „Celý víkend se mi nedařilo. Nicméně rychlost auta se od Malajsie zlepšila, jak můžeme vidět na Danielovo [Ricciardo] výsledku. Proto do Bahrajnu pojedu s optimismem.“

Sdílejte na:
Zavřít