Webber se připravuje na odchod z F1, jedná s Porsche o sportovních vozech

Webber se připravuje na odchod z F1, jedná s Porsche o sportovních vozech

Po kauze „Multi 21“ se stále více spekuluje o odchodu Marka Webbera nejen z Red Bullu, ale také z celého kolotoče Formule 1. Podle nových informací probíhá jednání mezi australským závodníkem a automobilkou Porsche, Webber by se tak mohl přesunout do série Le Mans.

Známá německá značka má na svém kontě již 16 vítězství prestižního závodu 24 hodin Le Mans, pro rok 2014 se do těchto závodů opět hodlá vrátit s novým sportovním vozem LMP1.

Neuposlechnutí týmových příkazů Sebastiana Vettela ve Velké ceně Malajsie hodně rozvířilo vody ve stáji Red Bull Racing, o pár dní později se začalo spekulovat, že rakouská stáj Webberovi smlouvu neprodlouží, a dnes se objevila spekulace, že Australan jedná právě s prestižní značkou Porsche.

„Samozřejmě jsem si vědom, že se Porsche se svým sportovním prototypem vrací do závodů Le Mans, stejně jako každý, kdo se o motorismus alespoň trochu zajímá,“ řekla kdysi dvojka Red Bullu pro Pitpass. „Je to rozhodně vzrušující a lidé se mají na co těšit.“

To bylo ale před začátkem nového ročníku Formule 1. Nyní je situace značně jiná. Byť v té době australský jezdec tvrdil, že jeho prioritou je pro rok 2013 odvádět co nejlepší práci pro mistrovský Red Bull, pár týdnů poté se již spekuluje o tom, že Webber rakouský tým na konci sezóny opustí.

Pro Webbera by to rozhodně nebyla první zkušenost se sportovními vozy tohoto typu, je však velmi nepravděpodobné, že by Australan skloubil svou účast v šampionátu Formule 1 a zároveň jezdil pro Porsche v šampionátu FIA Endurance.

Porsche zatím žádného jezdce oficiálně nepotvrdilo, dotaz o možné spolupráci zahrálo vedení německé automobilky do autu, nic nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo. Zdá se, že je tedy vše zatím otevřené.

Sdílejte na:
Zavřít