Webber neměl tajit zranění, míní Briatore

Webber neměl tajit zranění, míní Briatore

Bývalý šéf francouzské stáje Renault se domnívá, že Mark Webber měl svůj tým a veřejnost informovat o svém zranění ramene, jež si přihodil při cyklistické nehodě.

Flavio Briatore je přesvědčen, že zranění Marka Webbera před závodním víkendem v Japonsku mohlo ovlivnit jeho výkonnost v samotném závěru sezóny, kde australský pilot přišel o mistrovský titul. Webber totiž v tomto období klesl z první příčky až na třetí, mohlo tedy toto zranění za ztrátu mistrovského titulu? „Mark měl o svém zranění rozhodně informovat ještě v průběhu sezóny,“ míní manažér australského pilota.

„Nechtěl na sebe příliš upozorňovat, protože i nadále byl ve hře o mistrovský titul, spekulace o jeho zdravotním stavu by jej mohli vyvést z koncentrace,“ myslí si Ital. „Toto zranění rozhodně mohlo mít vliv na jeho výkonnost v samotném závěru sezóny, zda-li ale přímo jeho cyklistická nehoda byla příčinou ztráty mistrovského titulu, to už se nedovíme,“ míní Briatore.

Ital byl také dotázán na jeho názor o rozložení sil mezi jednotlivé týmy v příštím ročníku. „Vše je stále velmi otevřené, sezóna může být neuvěřitelně vyrovnaná, domnívám se ale, že mezi nejsilnější týmy bude opět patřit Red Bull a McLaren, o titul by si to mohl rozdat Webber, Vettel, Alonso a Hamilton, nicméně stále je ještě příliš brzy na jakékoli spekulace, pravé rozložení sil se nám ukáže až při kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu v březnu,“ dodal bývalý šéf stáje Renault, jež odešel z Formule 1 po odhalení kauzy ze singapurské Velké ceny roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít