Webber lituje dalšího zpackaného závodu

Webber lituje dalšího zpackaného závodu

Australský závodník Mark Webber skončil ve Velké ceně Belgie na pátém místě, i tak ale není se svým výkonem spokojený a vývoj letošního šampionátu jej přivádí spíše k frustraci.

Pilot stáje Red Bull odstartoval do závodu z třetí příčky, před sebou měl pouze vítěze kvalifikace Lewise Hamiltona a stájového kolegu Sebastiana Vettela. V závodě se ale potýkal s drobnými technickými problémy a s trochou štěstí nakonec dojel na pátém místě.

Již od začátku se australskému závodníkovi příliš nedařilo, po prvním kole se propadl až na šestou pozici, podařilo se mu sice udržet se ve hře o nejlepší pozice, zasekl se ale za Nicem Rosbergem a boj o stupně vítězů byl ztracen.

„Již před startem závodu jsem neměl vůbec dobrý pocit,“ přiznává Webber. „Hodně jsme podcenili přípravu a příliš se nám nedařilo, mé umístění bylo v rámci možností nejlepším možným výsledkem.“

„Měl jsem drobné technické problémy, ale nakonec jsem mohl pokračovat, boj o vítězství by byl dnes asi hodně náročný, minimálně o umístění na stupních vítězů jsme se ale poprat mohli,“ smutnil po Velké ceně na belgickém okruhu Mark Webber, který kolotoč Formule 1 po letošní sezóně opouští.

Po pátém místě z tohoto závodu je Mark Webber pátý i v šampionátu jezdců, kde na nejbližšího soupeře Kimiho Räikkönena ztrácí 19 mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít