Výsledek byl lepší, než jsme doufali, slaví Verstappen

Výsledek byl lepší, než jsme doufali, slaví Verstappen

Max Verstappen je svým kvalifikačním výsledkem překvapený. Před závodním víkendem se svého výkonu v dnešní kvalifikaci obával. Do zítřejšího závodu odstartuje třetí.

Max Verstappen, který má v Rakousku největší fanouškovskou obec, se dnešní kvalifikace obával. Na Red Bull Ringu jsou tři dlouhé rovinky a Honda stále nepatří mezi výkonnostně nejsilnější výrobce.

V pátek měl kontakt se zdí, během kterého poškodil záď svého monopostu. I přes tento složitý tréninkový den dnes zajel třetí nejrychlejší čas kvalifikace.

„Obecně byl náš víkend o hodně lepší, než jsme doufali,“ říká po kvalifikaci spokojený Verstappen. „Než jsme sem přijeli, rozhodně jsem se na kvalifikaci netěšil, myslel jsem si, že to budeme mít hodně těžké.“

„Nakonec to ale bylo dobré, zejména díky vylepšením, které jsme sem přivezli. S autem jsem byl spokojený, i v zatáčkách jsem se cítil konkurenceschopně. Víme, že na své konkurenty stále ztrácíme na rovinkách, proto mám z výsledku takovou radost.“

Jednou z novinek Red Bullu, kterou do Rakouska přivezl, bylo nové přední křídlo. To prý výrazně zamávalo s konkurenceschopností rudých býků.

„Vše, co jsme přivezli, mi dodalo větší grip,“ říká Verstappen. „Ani předtím jsem se netrápil buďto s přetáčivostí, nebo nedotáčivostí, jen jsem neměl dostatečný grip. Jak se zdá, to se nám podařilo zlepšit.“

 

Gasly až devátý

Nálada v garáži Red Bullu bude velmi smíšená. Pierre Gasly se nedokázal svému týmovému kolegovi vyrovnat a skončil až na devátém místě. Zítra odstartuje osmý kvůli penalizaci Kevina Magnussena.

„Celkově můžeme najít spoustu pozitiv, dokonce i v kvalifikaci. Je zklamání, že se nám to v Q3 nepodařilo poskládat dohromady,“ říká zklamaný Gasly.

Jedna z Francouzových slabin je nekonsistence. Ta se bohužel projevila i dnes během třetí části kvalifikace.

„Snažili jsme se být konsistentní, dařilo se nám, vše vypadalo dobře a v autě jsem se cítil sebejistě.“

„Pak ale přišla Q3, první pokus nebyl ideální, v tom druhém jsem pokazil výjezd z první zatáčky a na konci prvního sektoru jsem ztrácel 4 desetiny sekundy. Zbytek kola byl dobrý, ale chyba v první zatáčce mě stála páté místo na roštu,“ uvedl francouzský závodník.

Do zítřejšího závodu odstartuje díky penalizaci Kevina Magnussena z osmého místa.

Sdílejte na:
Zavřít