Všechno nebo nic, hodnotí své šance pro rok 2014 Vergne

Všechno nebo nic, hodnotí své šance pro rok 2014 Vergne

Francouz Jean-Éric Vergne naznačuje, že v letošním roce se u stáje Toro Rosso bojuje opravdu o hodně. Ve hře je nejen budoucnost obou závodníků, ale také závodní sedačka u stáje Red Bull Racing.

Již jeho stájový kolega Daniel Ricciardo před letošní sezónou naznačil, že z nich nemohou být nejlepší přátelé, protože oba bojují o závodní sedačku v mistrovském týmu tří posledních let.

Jean-Éric Vergne nyní potvrdil, že v sázce je letos opravdu hodně. Právě dvaadvacetiletý francouzský závodník by od příští sezóny rád závodil po boku Sebastiana Vettela.

Smlouva Marka Webbera se totiž krátí a již nyní se začíná spekulovat o jeho odchodu do závodní série Le Mans. Zároveň se tedy Red Bull poohlíží po jezdci, který by Australana nahradil. S největší pravděpodobností by mohl sáhnout do svého juniorského programu, spekuluje se ale také například o Kimi Räikkönenovi.

„Pokud budu letos konkurenceschopný, zajistím si tím závodní sedačku u stáje Red Bull,“ věří Vergne. „Když se mi ale letos dařit nebude a nepředvedu kvalitní výsledky, tým mě může nahradit někým jiným a já ve Formuli 1 pokračovat nebudu.“

„Nyní jsem jezdcem Toro Rosso a budu se snažit s tímto týmem nasbírat co nejvíce úspěchů,“ řekl dále francouzský jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít