Vše jsou jen fámy, uklidnil své fandy Alonso

Vše jsou jen fámy, uklidnil své fandy Alonso

Španěl Fernando Alonso tvrdí, že veškeré informace o jeho možném přestupu či odchodu z Formule 1 jsou pouze fámy, dvojnásobný šampión se k žádné výrazné změně nechystá.

Ačkoli má Fernando Alonso platnou smlouvu až do roku 2016, hodně se v minulých týdnech spekulovalo o jeho možném odchodu k Red Bullu či roční pauze, pokud by letos opět nezískal titul.

Jeho možný přesun k rakouskému týmu je ale nereálný, Red Bull totiž před několika dny oficiálně oznámil, že vedle Sebastiana Vettela bude od příští sezóny závodit Daniel Ricciardo.

Alonso tvrdí, že všechno jsou to jen fámy nezaložené na pravdě. „Bylo tu hodně drbů a fám, nic z toho ale není pravda,“ nechal se slyšet španělský pilot.

„Spekulovalo se o mém přestupu k Red Bullu, i o tom, že pokud letos nezískám titul, z Formule 1 na minimálně rok odejdu, ale nic z toho opravdu není pravda.“

„Stále mám s Ferrari platný kontrakt na tři roky, věřím, že se nám podaří zlepšit se a já svou kariéru ukončím v nejlepším týmu na světě – tedy Ferrari,“ řekl dále.

Fernandu Alonsovi se zdá být nesmyslné to, že by ve svých nejlepších letech měl z Formule 1 na určitý čas odcházet. „Mám nyní velké množství zkušeností, dobře připravený vůz a zázemí, nevidím jediný důvod, proč bych měl nyní odcházet. Vím, že mám ještě tak pět let, kdy ze sebe budu moc vydávat úplně maximum a chci to věnovat rozvoji své kariéry,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít