Vitalij Petrov bude pro sezónu 2013 bez angažmá

Vitalij Petrov bude pro sezónu 2013 bez angažmá

Petrovova manažerka Oksana Kosačenková uvedla, že se jí pro prvního ruského závodníka ve Formuli 1 nepovedlo pro nadcházející ročník najít angažmá, u Caterhamu jej totiž střídá Giedo van der Garde.

Vitalij Petrov závodil ve Formuli 1 v letech 2010 až 2012 a stal se prvním ruským pilotem v královně motorsportu. Nyní se však ocitnul bez angažmá.

Jeho závodní kariéra ve Formuli 1 začala v roce 2010, kdy jako nováček závodil vedle polského závodníka Kubici pro Renault. Jeho výkony byly však spíše podprůměrné a angažován byl díky dobrým ruským sponzorům.

O rok později pokračoval s Renaultem, i když se tým oficiálně přejmenoval na Lotus Renault GP. Jeho týmovým kolegou se po Kubicově těžké nehodě stal Němec Nick Heidfeld. Petrovovým nejlepším úspěchem bylo třetí místo z úvodní Velké ceny. Lotus Renault GP měl po vydařeném začátku sezóny nakonec však co dělat s uhájením páté příčky v Poháru konstruktérů před Force Indií.

Očekávalo se, že stáj, která nese od roku 2012 název Lotus, bude pokračovat s Petrovem i v budoucnu. Pro rok 2012 se však stáj rozhodla upřednostnit talent před penězi a Petrova vystřídal Romain Grosjean. I když se zdálo, že si již Vitalij Petrov nezajezdí, jeho manažerka Oksana Kosačeková mu těsně před začátkem sezóny našla místo u Caterhamu, kde měl závodit Kovalainen a Trulli. Stáj Tonyho Fernandéze si však nemohla dva nesponzorované jezdce z finančních důvodů udržet, a proto raději legendárního Itala poslala do důchodu a angažovala Petrova.

Během roku 2012 však Petrov přišel o své sponzory a přestal být pro týmy atraktivní. V průběhu sezóny však předváděl dobré výkony a podařilo se mu zastínit kolegu Kovalainena i další jezdce z konce pole. V poslední Velké ceně sezóny se mu podařilo vyjet jedenácté místo a získat tak pro tým finanční prémii od Bernieho Ecclestona.

Petrovova manažerka věřila, že mu 11. místo z GP Brazílie zajistí angažmá i pro letošní rok. Caterham se ale nakonec rozhodl pro holandského nováčka s dobrým finančním zázemím – Gieda van der Gardeho. Petrov by se rád vrátil v roce 2014 a jel domácí Velkou cenu Soči. Bez kvalitního finančního zázemí to však nebude jednoduché.

Sdílejte na:
Zavřít