Vettel zvažoval konec ve Formuli 1

Vettel zvažoval konec ve Formuli 1

Sebastian Vettel odhalil, že přechod z motorů V8 na motory V6 s turbem ho přimělo uvažovat nad tím, zda je Formule 1 tou závodní sérií pro něj.

V letošní sezoně došlo k revoluci a Formule 1 přešla z motorů V8 o obsahu 2,4 litru na motory V6 s obsahem 1,6 litru a turbodmychadlem. Toto rozhodnutí bylo a stále je kritizováno mnohými, mezi ně patří i Sebastian Vettel, který se velmi stěžoval na příliš malou hlučnost motorů. A málem ho to přinutilo Formuli 1 opustit.

„Samozřejmě, že přemýšlíte o všem,“ řekl magazínu Auto Motor und Sport.

„Najednou máte o dva válce méně a vy nenastartujete vůz, protože to udělá počítač. Potom se sami sebe ptáte, co tohle má společného se závoděním.“

Němec nicméně stále cítil, že F1 pro něj stále byla tou nejlepší možností.

„Jaké jsou alternativy? Vozy se sice staly pomalejšími, ale stále jsou ze všech nejrychlejší.“

Ale zatímco 27letý čtyřnásobný mistr světa nakonec zůstal ve Formuli 1, jeho dny u Red Bullu jsou spočteny, neboť na konci této sezony z týmu odejde jinam. Všichni očekávají, že půjde k Ferrari po bok Kimiho Räikkönena, ale Němec odmítl cokoliv potvrdit. Naznačil však, že za zády nebude mít motor Mercedesu.

„Samozřejmě doufám, že oznámení přijde brzy, ale nyní musíme být trpěliví. Jsem si vědom toho, že přede mnou leží velký úkol, který zabere hodně času, zvláště když mají Mercedesy obrovskou převahu. Je to krok do neznáma, risk. Ale kdybych nebyl přesvědčen o tom, že tam můžu být úspěšný, potom bych tam nešel.“

Sdílejte na:
Zavřít