Vettel: Stát se může cokoliv

Vettel: Stát se může cokoliv

Sebastian Vettel doufá, že počasí sehraje svou roli během Velké ceny Brazílii a pomůže mu k lepšímu výsledku.

Se svým vozem RB10 zaostával za rivaly během celého víkendu na Interlagosu, avšak v nedělní kvalifikaci se mu podařilo zajet dobré kolo ve třetí části a kvalifikoval se na šestém místě za oběma Mercedesy, Williamsy a Jensonem Buttonem na McLarenu.

Navzdory očekávání byla kvalifikace suchá, i když se nad okruhem stahovala temná mračna. Vettel pro nedělní závod však chce déšť, aby měl se svým Red Bullem větší šanci na lepší pozici v cíli.

„Během kvalifikace jsem se svým vozem byl čím dál spokojenější a budeme startovat ze solidní pozice,“ řekl.

„Je těžké porazit Mercedesy a Williamsy z naší pozice, ale toto je Brazílii a cokoliv se zde může zdát. Počasí může hrát velkou roli, dnes mělo pršet, ale nevyšlo to, ale to je Interlagos.“

Mezitím jeho týmový kolega Daniel Ricciardo byl Vettelem poražen a startovat bude až devátý, avšak cítí, že má hodně prostoru pro zlepšení.

„Sobota šla dobře, ale v kvalifikaci jsme najednou ztratili hodně rychlosti,“ řekl Australan.

„V Q1 jsem vyjel poměrně brzy a trať byla trošku špinavá, takže jsem myslel, že se to skrze kvalifikaci zlepši, ale rychlost už jsme nenašli. Po svém kole v Q2 jsem byl docela překvapen, že jsem se dostal do Q3. V třetí části už jsem se cítil lépe, ale byl jsem asi jenom o desetinu rychlejší, to je trošku frustrující.“

„Měl jsem skončit výše než na devátém, po trénincích jsme doufali v TOP5, ale snad bude vůz v závodě lepší.“

Sdílejte na:
Zavřít